واکنش وزرات امورخارجه نسبت به اظهارات تیلرسون در مورد نقش منفی جمهوری اسلامی Reviewed by Momizat on . بهرام قاسمی در واکنش به این سخنان رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا در مورد "فعالیت‌های بی‌ثبات کننده جمهوری اسلامی درمنطقه  گفت:"اصرار بی‌مورد و لجاجت بی‌ثمر در تک بهرام قاسمی در واکنش به این سخنان رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا در مورد "فعالیت‌های بی‌ثبات کننده جمهوری اسلامی درمنطقه  گفت:"اصرار بی‌مورد و لجاجت بی‌ثمر در تک Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آخرین اخبار » واکنش وزرات امورخارجه نسبت به اظهارات تیلرسون در مورد نقش منفی جمهوری اسلامی

واکنش وزرات امورخارجه نسبت به اظهارات تیلرسون در مورد نقش منفی جمهوری اسلامی

واکنش وزرات امورخارجه نسبت به اظهارات تیلرسون در مورد نقش منفی جمهوری اسلامی
 
بهرام قاسمی در واکنش به این سخنان رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا در مورد “فعالیت‌های بی‌ثبات کننده جمهوری اسلامی درمنطقه  گفت:”اصرار بی‌مورد و لجاجت بی‌ثمر در تکرار اتهامات واهی نسبت به جمهوری اسلامی  متهم می باشد.

کیهان نوین: قاسمی‌، سخنگوی وزارت خارجه ایران چهارشنبه ۱۵ آذرسخنان وزیر خارجه آمریکا در نشست خبری مشترک با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا را “بیان مکرر اتهامات بی‌اساس و دروغ” خواند. سخنگوی وزارت خارجه ایران گفت که این سخنان “هیچ کمکی به جبران خطاهای راهبردی و بزرگ آمریکا در قبال ایران و منطقه طی دهه‌های اخیر نخواهد کرد.”

رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا سه‌شنبه شب در یک نشست خبری مشترک با فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در بروکسل، با اشاره به آزمایش‌های موشکی جمهوری اسلامی، مدعی عدم پایبندی تهران به برجام شد.

او به وزیر خارجه آمریکا توصیه کرد “با واقعیات و تاریخ منطقه و سیاست‌های آمریکا و آثار و عواقب آن که به بحران‌های شدید و کشتار صدها هزار زن و کودک و انسان بی‌گناه منجر شده”، آشنا شود. سخنگوی وزارت خارجه ایران گفت :«نادیده انگاشتن اقدامات خطیر ایران در کمک به ثبات، امنیت و مبارزه با تروریسم و ایراد اتهامات دروغ، تنها می‌تواند ناشی از عصبانیت این کشور از مبارزه بی‌امان جمهوری اسلامی ایران باشد.»

وزیر خارجه آمریکا گفته بود که ایران تمام منطقه را، از جمله با حمایت از حزب‌الله لبنان و شبه‌نظامیان حوثی در یمن، بی‌ثبات می‌کند. او با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی به سوریه هم سلاح می‌فرستد، گفته بود: «ما نمی‌توانیم این فعالیت‌ها را نادیده بگیریم.»

 

تیلرسون در نشست خبری خود با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا هم‌زمان خواستار اتخاذ تدابیر مشترک برای مقابله با ایران شده بود. وزیر خارجه آمریکا تأکید کرده بود که برای تضمین اینکه ایران به تعهدات هسته‌ای خود عمل کند باید فشار بر این کشور ادامه یابد.

اتحادیه اروپا خواستار حفظ برجام است. همزمان آلمان و فرانسه نگران برنامه موشکی ایران هستند. این دو کشور در این موضوع با هم توافق دارند که جمهوری اسلامی ایران باید در برنامه‌ موشکی خود تجدیدنظر کند و از تنش موجود در روابط خود با جامعه جهانی بکاهد. وزیر خارجه آمریکا پنجشنبه (۱۶ آذر/ ۷ دسامبر) در وین، پایتخت اتریش، در نشستی با حضور وزیران خارجه کشورهای عضو سازمان امنیت و همکاری اروپا شرکت خواهد کرد.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

پرواز از استبداد

تعداد نوشته ها : 5456

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا