نمایش موشک ایرانی شلیک شده به ریاض ازسوی نماینده آمریکا در سازمان ملل Reviewed by Momizat on . نیکی هیلی، نماینده آمریکا در سازمان ملل، در یک کنفرانس خبری در واشنگتن، قطعات باقی‌مانده موشک شلیک‌شده توسط حوثی‌ها به سوی ریاض را به معرض نمایش گذاشت. او گفت ا نیکی هیلی، نماینده آمریکا در سازمان ملل، در یک کنفرانس خبری در واشنگتن، قطعات باقی‌مانده موشک شلیک‌شده توسط حوثی‌ها به سوی ریاض را به معرض نمایش گذاشت. او گفت ا Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آخرین اخبار » نمایش موشک ایرانی شلیک شده به ریاض ازسوی نماینده آمریکا در سازمان ملل

نمایش موشک ایرانی شلیک شده به ریاض ازسوی نماینده آمریکا در سازمان ملل

 
نیکی هیلی، نماینده آمریکا در سازمان ملل، در یک کنفرانس خبری در واشنگتن، قطعات باقی‌مانده موشک شلیک‌شده توسط حوثی‌ها به سوی ریاض را به معرض نمایش گذاشت. او گفت این موشک در ایران و در مجتمع صنعتی “شهید باقری” ساخته شده است.

کیهان نوین: نیکی هیلی، نماینده آمریکا در سازمان ملل، روز پنجشنبه  ۲۳ آذردر یک کنفرانس مطبوعاتی در پنتاگون در واشنگتن قطعاتی را به معرض نمایش گذاشت که به گفته او بقایای موشک شلیک‌شده از یمن به ریاض است.

موشک مورد اشاره نیکی هیلی روز ۳۰ نوامبر ۲۰۱۷ توسط حوثی‌ها به سوی ریاض شلیک شد. مقام‌های عربستان گفتند این موشک را درهوا رهگیری و منهدم کردند.

نماینده آمریکا گفت، تنها برنامه هسته‌ای ایران در کانون توجه ما نیست، بلکه برنامه‌های موشکی این کشور را نیز زیر نظر داریم. نیکی هیلی تاکید کرد که آمریکا هیچ بهبودی در رفتار ایران نمی‌بیند و این کشور هم‌چنان از تروریست‌ها حمایت می‌کند.

او تاکید کرد: در خاورمیانه هیچ گروه تروریستی وجود ندارد که ایران دستی در آن نداشته باشد. نماینده آمریکا اضافه کرد، رفتار ایران در خاورمیانه روز به روز بدتر می‌شود و هم‌چنان به درگیری‌ها در منطقه دامن می‌زند.

نیکی هیلی در ادامه گفت: بر روی موشک‌هایی که حوثی‌ها به سوی عربستان پرتاب کردند نشانه‌های ایرانی وجود دارد. او به خبرنگاران گفت، این موشک آرم گروه صنعتی “شهید باقری” را بر روی خود دارد. به گفته او، این موشک بدون بال بوده و گروه صنعتی “شهید باقری” تنها مجتمعی است که این موشک‌ها را تولید می‌کند.

نیکی هیلی گفت، گزارش‌های سازمان ملل درباره حوثی‌های یمن نیز نشان می‌دهد که این گروه از تسلیحات ایرانی استفاده می‌کنند.

نماینده آمریکا در سازمان ملل ایران را متهم کرد که رفتارهایش در منطقه برخلاف قطعنامه‌های سازمان ملل بوده و به درگیری‌ها و افراط‌‌گرایی در منطقه دامن می‌زند. او گفت، توافق هسته‌ای رفتار ایران را بهتر نکرده و این کشور هم‌چنان جامعه جهانی را به چالش می‌کشد.

نیکی هیلی اضافه کرد، ایالات متحده برای مهار رفتارهای ثبات‌زدای ایران یک ائتلافی بین‌المللی ایجاد خواهد کرد که با ایران و رفتارهای او در منطقه مقابله کند. او افزود، این کار از شورای امنیت شروع می‌شود و توسعه می‌یابد تا تمامی جامعه جهانی را در بر بگیرد.

پیشتر خبرگزاری‌ها به نقل از دفتر نیکی هیلی گزارش داده بودند که او در کنفرانس خبری خود، علاوه بر صحبت درباره کمک تسلیحاتی ایران به حوثی‌ها، بقایای موشکی را که حوثی‌ها ماه گذشته به سوی ریاض شلیک کردند به نمایش خواهد گذاشت.

در بیانیه‌ای که روز چهارشنبه (۱۳ دسامبر) از سوی دفتر نمایندگی آمریکا در سازمان ملل منتشر شد، آمده است: «هیلی شواهد غیر قابل انکاری را ارائه خواهد کرد که نشان می‌دهد ایران به طور عمدی تعهدات بین‌المللی‌اش را نقض کرده و تلاش کرده تا این نقض تعهدات را پنهان کند.»

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

پرواز از استبداد

تعداد نوشته ها : 5531

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا