سازمان ملل موشک‌های حوثی‌های یمن را ساخت ایران دانست Reviewed by Momizat on . سازمان ملل در گزارشی محرمانه نوشت که باقی ماندۀ چهار موشک بالستیکی پرتاب شده توسط حوثی های یمن علیه عربستان در سال جاری نشان می دهند که این موشک ها در ایران ساخ سازمان ملل در گزارشی محرمانه نوشت که باقی ماندۀ چهار موشک بالستیکی پرتاب شده توسط حوثی های یمن علیه عربستان در سال جاری نشان می دهند که این موشک ها در ایران ساخ Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آخرین اخبار » سازمان ملل موشک‌های حوثی‌های یمن را ساخت ایران دانست

سازمان ملل موشک‌های حوثی‌های یمن را ساخت ایران دانست

سازمان ملل موشک‌های حوثی‌های یمن را ساخت ایران دانست
 

سازمان ملل در گزارشی محرمانه نوشت که باقی ماندۀ چهار موشک بالستیکی پرتاب شده توسط حوثی های یمن علیه عربستان در سال جاری نشان می دهند که این موشک ها در ایران ساخته شده اند.

کیهان نوین: گزارش سازمان ملل تصریح می کند : اگر چه هنوز اطلاعی در مورد کسانی که این موشک ها را به حوثی ها تحویل داده اند در دست نیست، اما، شکی نیست که موشک های بالستیکی حوثی ها به طور مخفیانه و با نقض تحریم های بین المللی وارد یمن شده اند.

نیکی هیلی، نمایندۀ آمریکا در سازمان ملل، جمهوری اسلامی را متهم کرد که موشک های بالستیکی را در اختیار یمن گذاشته و به همین خاطر از شورای امنیت سازمان ملل خواست که حکومت جمهوری اسلامی را به پاسخگویی در این زمینه وادار کند.

تلویزیون العربیه، وابسته به عربستان، دیروز پنجشنبه سی ام نوامبر گزارش داد که دفاع ضدموشکی این کشور یک موشک بالستیکی پرتاب شده توسط حوثی های یمن را در جنوب-غرب عربستان ردیابی و منهدم کرده است، هر چند حوثی های یمن گفته اند که موشک پرتاب شده به هدف اصابت کرده است. سبا، خبرگزاری رسمی یمن، نیز با تکرار این مطلب افزوده است که “دورۀ جدیدی در زمینۀ پرتاب موشک های ساخت یمن آغاز شده است.”

ولیعهد عربستان، محمد بن سلمان، و فرماندۀ ائتلاف نظامی چهار کشور عربی منطقه به رهبری ریاض پرتاب موشک های بالستیکی از سوی یمن را اقدام خصمانۀ تهران و اعلام جنگ جمهوری اسلامی علیه عربستان تلقی کرده و هشدار داده اند که در زمان مقتضی پاسخ تهران را خواهند داد.

همزمان با شلیک موشک اخیر به روی عربستان توسط حوثی های یمن، وزارت کشور عربستان اعلام کرد که این کشور در فاصلۀ یک سالۀ اکتبر ۲۰۱٦ و سپتامبر ۲۰۱٧ هزاران سلاح قاچاق را در مرزهای خود با یمن کشف و صدها نفر دیگر را که قصد ورود غیرقانونی به عربستان داشته اند، دستگیر کرده است.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

آتیئست ....- گمراه تر از گمراه کسی است ک ب جای ترک دین دینش را عوض میکند..... ما همه بشر بودیم!... تا اینکه نژاد! ارتباطمان را برید!! مذهب! از یکدیگر جدایمان ساخت!! سیاست! بینمان دیوار کشید!! و ثروت! از ما طبقه ساخت 👤صادق هدايت

تعداد نوشته ها : 2461

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا