زخمی شدن۵۲ نفر در اثر زمین لرزه ای شدید در استان کرمان Reviewed by Momizat on . بامدادامروز جمعه ۱ دسامبر/ ۱۰ آذر زمین لرزه ای با شدت ۶،۱ درجه ریشتر در  منطقه هجدک کرمان به وقوع پیوست که در اثر آن ساختمان های گلی قدیمی در چندین روستا فروریخ بامدادامروز جمعه ۱ دسامبر/ ۱۰ آذر زمین لرزه ای با شدت ۶،۱ درجه ریشتر در  منطقه هجدک کرمان به وقوع پیوست که در اثر آن ساختمان های گلی قدیمی در چندین روستا فروریخ Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آخرین اخبار » زخمی شدن۵۲ نفر در اثر زمین لرزه ای شدید در استان کرمان

زخمی شدن۵۲ نفر در اثر زمین لرزه ای شدید در استان کرمان

زخمی شدن۵۲ نفر در اثر زمین لرزه ای شدید در استان کرمان
 

بامدادامروز جمعه ۱ دسامبر/ ۱۰ آذر زمین لرزه ای با شدت ۶،۱ درجه ریشتر در  منطقه هجدک کرمان به وقوع پیوست که در اثر آن ساختمان های گلی قدیمی در چندین روستا فروریخته و یا آسیب دیده است. 

کیهان نوین: این زلزله در شهرهای کرمان، راور، زرند و رفسنجان احساس شده است اما از تلفات جانی گزارشی منتشر نشده است.زلزله باعث قطع برق در منطقه شده و نیروهای امدادی هلال احمر به مناطق آسیب زده رفته اند تا وضعیت را بررسی کنند.

به گفته فرماندار راور زلزله تلفات جانی نداشته است اما رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفته است ۵۲ نفر از زمین لرزه صبح امروز دچار مصدومیت جزئی و غیر مسقیم شده اند.

بر اساس آخرین آمار مرکز زلزله‌نگاری ایران، زمین لرزه امروز در نواحی مختلف استان کرمان از جمله هجدک، چترود، شهداد و کهنوج چندین پس لرزه داشته است.برخی منابع محلی گفته اند که از صبح امروز ۵۳ پس‌لرزه اتفاق افتاده است.

در همین حال سرپرست مدیریت بحران استانداری کرمان از تخریب ۱۲۲ منزل مسکونی در روستای کوهک کرمان، و اعزام تیم‌های اسکان اضطراری برای اسکان زلزله‌زدگانی که منزل آن‌ها تخریب شده است خبر داده است.

  حسن روحانی، ئیس جمهوری ایران در تماس تلفنی با وزیر کشور ایران در جریان آخرین وضعیت زلزله استان کرمان قرار گرفت و دستورات لازم را به منظور امدادرسانی و کمک به زلزله زدگان صادر کرد.
Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

آتیئست ....- گمراه تر از گمراه کسی است ک ب جای ترک دین دینش را عوض میکند..... ما همه بشر بودیم!... تا اینکه نژاد! ارتباطمان را برید!! مذهب! از یکدیگر جدایمان ساخت!! سیاست! بینمان دیوار کشید!! و ثروت! از ما طبقه ساخت 👤صادق هدايت

تعداد نوشته ها : 2425

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا