رسیدگی به تقاضای پناهندگی در آلمان بیشتر است Reviewed by Momizat on . در نیمه نخست سال ۲۰۱۷  آلمان به بیش از ۳۵۰ هزار پرونده پناهجویی رسیدگی کرده است. در حالی که در همین مدت در دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا در مجموع به کمتر از ۲۰ در نیمه نخست سال ۲۰۱۷  آلمان به بیش از ۳۵۰ هزار پرونده پناهجویی رسیدگی کرده است. در حالی که در همین مدت در دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا در مجموع به کمتر از ۲۰ Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آخرین اخبار » رسیدگی به تقاضای پناهندگی در آلمان بیشتر است

رسیدگی به تقاضای پناهندگی در آلمان بیشتر است

رسیدگی به تقاضای پناهندگی در آلمان بیشتر است
 
در نیمه نخست سال ۲۰۱۷  آلمان به بیش از ۳۵۰ هزار پرونده پناهجویی رسیدگی کرده است. در حالی که در همین مدت در دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا در مجموع به کمتر از ۲۰۰ هزار پرونده رسیدگی شده است.

کیهان نوین: روزنامه آلمانی “دی ولت” روز دوشنبه (۴ دسامبر/ ۱۳ آذر) گزارش داد که در نیمه نخست سال ۲۰۱۷ به بیش از ۳۵۷ هزار تقاضای پناهندگی در این کشور رسیدگی شده است. این در حالی است که در همین مدت در بقیه کشورهای عضو اتحادیه اروپا در مجموع فقط ۱۹۹ هزار پرونده پناهندگی بررسی شده است.
روزنامه “دی ولت” داده‌های فوق را از دفتر آمار اتحادیه اروپا نقل کرده است. اما آمار اداره مهاجرت و امور پناهندگی آلمان تعداد بیشتری را نشان می‌دهد. طبق این آمار، در نیم‌سال نخست ۲۰۱۷ بیش از ۳۸۸ هزار پرونده تقاضای پناهندگی بررسی شده است.

مقایسه پرونده‌های بررسی‌شده بهتر از آمارهای تقاضاهای پناهندگی نشان می‌دهد که چه تعداد از پناهجویان در کشورهای مختلف باقی می‌مانند. شمار قابل‌توجهی از پناهجویان پس از ورود به یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا، به‌طور غیرمجاز جابه‌جا شده و بیش از هر کشور دیگر وارد آلمان می‌شوند.
از آوریل ۲۰۱۶ به بعد، ماهانه حدود ۱۵ هزار پناهجو وارد آلمان شده‌اند. این آمار نشان می‌دهد که آلمان هم‌چنان مهمترین مقصد پناهجویان وارد شده به قلمرو اروپاست.

هم‌زمان با اعلام این آمار، فرستنده رادیویی شمال آلمان (NDR) گزارش داد که تعداد پناهجویانی که از نتیجه رسیدگی به پرونده خود در آلمان ناراضی‌اند و اقدام به شکایت کرده‌اند، افزایش یافته است.
این گزارش می‌گوید که تقریبا از هر دو پرونده رسیدگی شده در نیمه نخست ۲۰۱۷ در اداره مهاجرت و امور پناهندگان آلمان، یک پرونده با شکایت پناهجو به دادگاه کشیده است. در حالی که این تعداد در سال ۲۰۱۶ از هر چهار پرونده یک مورد بود.
شانس موفقیت شکایات پناهجویان نیز افزایش یافته است. از ژانویه تا ژوئیه ۲۰۱۷ از هر چهار شکایت یکی از آنها در دادگاه‌ها برنده شده‌ا‌ند. در حالیکه در طول سال ۲۰۱۶ از هر ده پرونده‌ای که به دادگاه کشیده می‌شد، فقط یکی از آنها برنده می‌شد.
یکی از سخنگویان دادگاه اداری شهر هانوفر آلمان درباره علت این تفاوت می‌گوید: «با افزایش تعداد تقاضای بررسی‌شده در اداره امور مهاجرت آلمان، دقت بررسی‌ها کاهش یافته است.»

افزایش شکایت‌ها از اداره مهاجرت و امور پناهجویان آلمان و افزایش شانس برنده‌شدن در دادگاه، هزینه‌های رسیدگی به موارد پناهندگی در آلمان را بالا ‌برده است، زیرا در صورتی که دادگاه به نفع پناهجوی شاکی رای دهد، اداره مهاجرت آلمان باید هزینه دادگاه را بپردازد.
بنابر گزارش فرستنده رادیویی شمال آلمان، تا اواسط نوامبر ۲۰۱۷ شکایات پناهجویان برای اداره مهاجرت آلمان بیش از ۱۹ میلیون یورو هزینه در بر داشته است. در حالیکه این هزینه در سال ۲۰۱۶ کمتر از ۸ میلیون یورو بوده است.
مقام‌های اداره مهاجرت می‌گویند یک دلیل افزایش شمار شکایت‌های همراه با موفقیت در دادگاه‌ها آن است که این پناهجویان مشورت‌های بهتری دریافت می‌کنند. به گفته این مقام‌ها، پناهجویانی که تقاضای پناهندگی‌شان رد می‌شود، به‌طور فزاینده‌ای مورد پشتیبانی قرار می‌گیرند.
علاوه براین، پناهجویان رد شده همراه با شکایت‌های خود مدارک پزشکی دال بر بیماری‌های سخت به دادگاه‌ها ارائه می‌کنند، در حالی که هنگام بررسی پرونده آنها چنین مدارکی وجود نداشته‌اند.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

من صدای زندانیان سیاسی و عقیدتی هستم .

تعداد نوشته ها : 2410

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا