تحریم‌هاى جدید آمریکا بر علیه جمهوری اسلامی Reviewed by Momizat on . کنگره آمریکا به زودی لایحه‌ای برای اعمال تحریم‌های جدید برعلیه جمهوری اسلامی به علت حمایتش از شبه نظامیان حوثى در یمن و تضعیف امنیت و ثبات در این کشور ارائه خوا کنگره آمریکا به زودی لایحه‌ای برای اعمال تحریم‌های جدید برعلیه جمهوری اسلامی به علت حمایتش از شبه نظامیان حوثى در یمن و تضعیف امنیت و ثبات در این کشور ارائه خوا Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آخرین اخبار » تحریم‌هاى جدید آمریکا بر علیه جمهوری اسلامی

تحریم‌هاى جدید آمریکا بر علیه جمهوری اسلامی

تحریم‌هاى جدید آمریکا بر علیه جمهوری اسلامی
 
کنگره آمریکا به زودی لایحه‌ای برای اعمال تحریم‌های جدید برعلیه جمهوری اسلامی به علت حمایتش از شبه نظامیان حوثى در یمن و تضعیف امنیت و ثبات در این کشور ارائه خواهد داد.

کیهان نوین: این لایحه توسط ایلینا راس لتینن نماینده فلوریدا و تد پو نمایندگان تگزاس که هر عضو جمهوری خواهد کمیته امور خارجه مجلس نمایندگان آمریکا هستند، تهیه شده است.

این لایحه برای اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران به خاطر ادامه حمایتش از شورشیان حوثی در یمن و فرستادن سلاح توسط سپاه پاسداران به به این گروه تهیه شده و به رای گذاشته خواهد شد.

تد پو در بیانیه‌ای گفت: «لازم است ایران گه مسئول ادامه نا آرامی‌ها و جنگ در یمن است، مجازات شود».

به نوشته سایت «هیل»: «این لایحه پیامی واضح به تهران است که اگر فعالیت‌های تخریب کننده خود را متوقف نکند، با اعمال تحریم‌های بیشتر مواجه خواهد شد».

در عین حال مجلس نمایندگان آمریکا دو لایحه دیگر درباره ایران را طی هفته جاری بررسی می‌کند؛ لایحه اول مربوط به ارائه گزارش وزارت خزانه‌داری در مورد چگونگی اجرای تحریم‌های ایالات متحده درباره ممنوعیت سفر مقامات ایرانی و نیز سرمایه گذاری ایران درباره توسعه فن آوری موشک‌های بالستیک است. لایحه دوم درباره معاملات مالی مربوط به فروش هواپیماهای تجاری به ایران است.

ماه اکتبر گذشته، مجلس نمایندگان آمریکا، قانون گسترش تحریم‌ها علیه ایران به دلیل ادامه توسعه برنامه موشک‌های بالستیک و حمایت از شبه نظامیان حزب الله لبنان را به تصویب رساند.

 

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

پرواز از استبداد

تعداد نوشته ها : 5531

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا