انفجار مین در شهرستان مهران جان دو زن و یک مرد را گرفت Reviewed by Momizat on . سه نفر امروز در حادثه برخورد با مین ضد تانک باقیمانده از جنگ ایران و عراق، در منطقه قلاویزان در شهرستان مرزی مهران، جان خود را از دست دادند. کیهان نوین: مین منف سه نفر امروز در حادثه برخورد با مین ضد تانک باقیمانده از جنگ ایران و عراق، در منطقه قلاویزان در شهرستان مرزی مهران، جان خود را از دست دادند. کیهان نوین: مین منف Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آخرین اخبار » انفجار مین در شهرستان مهران جان دو زن و یک مرد را گرفت

انفجار مین در شهرستان مهران جان دو زن و یک مرد را گرفت

انفجار مین در شهرستان مهران جان دو زن و یک مرد را گرفت
 
سه نفر امروز در حادثه برخورد با مین ضد تانک باقیمانده از جنگ ایران و عراق، در منطقه قلاویزان در شهرستان مرزی مهران، جان خود را از دست دادند.

کیهان نوین: مین منفجر شده، مین ضدتانک بوده است و هر سه نفر بلافاصله در اثر شدت انفجار کشته شده‌اند.این حادثه در منطقه پاکسازی شده اتفاق افتاده است.

کشته شدگان دو زن و یک مرد بوده‌اند.

تلفات مین‌های به جای مانده از زمان جنگ، در حالی هر چند وقت یکبار خبرساز می شود که در سال های پس از جنگ نیز، مین‌گذاری برخی مناطق مرزی ایران از سوی نیروهای مسلح برای جلوگیری از تردد غیرمجاز ادامه داشته و منجر به تلفاتی شده است.

در آذرماه ۱۳۹۵، بیش از ۱۳۰ نفر از هنرمندان، فعالان‌مدنی و وکلای قربانیان مین،‌ با انتشار نامه‌ای سرگشاده به حسن روحانی، رئیس جمهور خواستار رسیدگی به وضعیت قربانیان انفجار مین‌های باقی مانده از زمان جنگ و همچنین مین‌های کار گذاشته شده از سوی “دستگاه های حکومتی” در مناطق مرزی شدند.

امضاکنندگان نامه تأکید داشتند که در بسیاری از موارد، حقوق قربانیان مین‌های زمینی پایمال و نقض می‌شود “به نحوی که بیشتر این قربانیان که دچار معلولیت شده‌اند مورد ستم مضاعف واقع شده‌اند”.

اما کیست که اهمیت بدهد این ملاها کی جان مردم برایشان ارزش داشته که این بار رسیدگی کنند

جمهوری اسلامی از آنجا که نگران رفت و آمد گروه های کرد مخالف بین عراق و ایران است، عمدا پاکسازی مناطق مین‌گذاری شده را کامل نمی‌کند.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

تعداد نوشته ها : 92

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا