انتقال کمال حسن رمضان زندانی سیاسی محکوم به اعدام به اطلاعات سپاه Reviewed by Momizat on .  صبح‌ روز سه‌شنبه ۷ آذر ۱۳۹۶، کمال حسن رمضان بعد از احضار به نگهبانی زندان مرکزی ارومیه به بازداشتگاه امنیتی سپاه منتقل شده است. کیهان نوین: «کمال حسن رمضان» زن  صبح‌ روز سه‌شنبه ۷ آذر ۱۳۹۶، کمال حسن رمضان بعد از احضار به نگهبانی زندان مرکزی ارومیه به بازداشتگاه امنیتی سپاه منتقل شده است. کیهان نوین: «کمال حسن رمضان» زن Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » top » انتقال کمال حسن رمضان زندانی سیاسی محکوم به اعدام به اطلاعات سپاه

انتقال کمال حسن رمضان زندانی سیاسی محکوم به اعدام به اطلاعات سپاه

انتقال کمال حسن رمضان زندانی سیاسی محکوم به اعدام به اطلاعات سپاه
 
 صبح‌ روز سه‌شنبه ۷ آذر ۱۳۹۶، کمال حسن رمضان بعد از احضار به نگهبانی زندان مرکزی ارومیه به بازداشتگاه امنیتی سپاه منتقل شده است.

کیهان نوین: «کمال حسن رمضان» زندانی سیاسی محکوم به اعدام از زندان ارومیه به بازداشتگاه سپاه این شهرستان منتقل شد. وی در رابطه با اتهام «محاربه از طریق عضویت در یکی از احزاب کُردی» به اعدام محکوم شده است.

کمال حسن رمضان، ۳۳ ساله از اهالی شهر سریکانی از مناطق کُردستان سوریه در تیرماه سال ۱۳۹۳ در نزدیکی شهر ارومیه توسط نیروهای سپاه پاسداران بازداشت و به بازداشتگاه امنیتی سپاه منتقل گردید. او آن‌زمان مجموعه چهار ماه را در بازداشتگاه سپاه پاسداران و وزارت اطلاعات به اتهام محاربه مورد بازجویی قرار گرفت.

بعدها ماموران امنیتی وی را به شعبه ی یک بازپرسی دادگاه انقلاب ارومیه منتقل کرده و بعد از تفهیم اتهام «محاربه از طریق عضویت در یکی از احزاب کُردی» به زندان مرکزی ارومیه منتقل شد.

او که تاکنون چندین بار برای همکاری و گرفتن اعترافات تلوزیونی تحت فشار و شکنجه قرار گرفته است، روز شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۴ در شعبه‌ی دوم دادگاه انقلاب ارومیه به ریاست «قاضی شیخلو» به ۱۰ سال و یک روز حبس محکوم شد.

با وجود صدور حکم، مجددا در سال ۱۳۹۵ در خصوص قتل یکی از اعضای بومی سپاه ارومیه که ده سال پیش صورت گرفته و این زندانی، آن زمان در خاک ایران نبوده است، مورد بازجویی قرار گرفت و نهایتا روز شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ به صورت غیابی از سوی شعبه‌ی سوم دادگاه انقلاب این شهرستان به اعدام محکوم شد.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

من آزادی میخواستم!!!
من آزادی را با عشق میخواستم…
انها با اسارت تحویلم دادند!!!
من زیستن را با آزادی میخواستم…
ان ها به خفت دچارم کردند!!!
من نانوشته ها دیدم
و نادیده ها خواندم
وقتی که گناه ابزار بود
و قانون بهانه
وقتی رهایی
جرم محسوب می شد
و طلبش هنجار جامعه
من زندان را چشیده ام!
من طعم تلخ اسارت را
با خون دل خورده ام…؛
زندان… عشق… آزادی …
و آزادی …
چه بی مهابا پر‌ کشیدی از سرزمینم…

تعداد نوشته ها : 1965

ارسال یک دیدگاه

Protected by WP Anti Spam

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا