انتقال زنان بازداشت شده روستای جلیزی به زندان ایلام Reviewed by Momizat on .  چهار زن از بازداشت شدگان روستای جلیزی علیا که پیشتر در پی اختلاف بر سر ادعای مالکیت تعاونی ارتش به زمین های زراعی این روستا بازداشت شده بودند امروز به زندان شه  چهار زن از بازداشت شدگان روستای جلیزی علیا که پیشتر در پی اختلاف بر سر ادعای مالکیت تعاونی ارتش به زمین های زراعی این روستا بازداشت شده بودند امروز به زندان شه Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » top » انتقال زنان بازداشت شده روستای جلیزی به زندان ایلام

انتقال زنان بازداشت شده روستای جلیزی به زندان ایلام

انتقال زنان بازداشت شده روستای جلیزی به زندان ایلام
 
 چهار زن از بازداشت شدگان روستای جلیزی علیا که پیشتر در پی اختلاف بر سر ادعای مالکیت تعاونی ارتش به زمین های زراعی این روستا بازداشت شده بودند امروز به زندان شهر ایلام منتقل شدند.

کیهان نوین: مقامات قضایی ۴ تن از زنان روستای جلیزی علیا به نام های طرفایه جلیزی، حسنه جلیزی، حمیده صرخی جلیزی و حمیده جعب را که پیشتر در پی اختلاف نظر در مورد مالکیت زمین های کشاورزی با سازمان اتکا (وابسته به ارتش) توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بودند، امروز به زندان ایلام منتقل کردند.

این افراد پیشتر در پی برخورد بین نیروهای انتظامی و اهالی روستا که عمدتا زنان کشاورز بودند زخمی و بازداشت شدند.

روز سەشنبه مورخ ۱۴ آذرماه ۱۳۹۶، نیروهای انتظامی به روستای جلیزی بالا از توابع بخش موسیان شهرستان دهلران در استان ایلام با ادعای اجرای حکم دادگاه در پرونده اختلاف مالکیت زمین های کشاورزی این روستا به نفع تعاونی ارتش مراحعه کردند.”

ساکنان روستای مذکور که جمعیتی حدود ۱۳۱ خانوار دارد با ادعای مالکیت زمین های کشاورزی و رد دعوای تعاونی اتکا وابسته به ارتش، به مقاومت در مقابل نیروهای انتظامی پرداختند.

با بالا گرفتن درگیری ها در این محل، روستاییان ساکن روستاهای همجوار نیز تحت تاثیر شرایط ملتهب منطقه در حمایت از کشاورزان جلیزی بالا به صحنه درگیری ورود کردند.

گفته می شود سازمان اتکا در این روستا مالکیت بیش از ۴ هزار هکتار از زمین های کشاورزی را در اختیار دارد.

همچنین پس از این برخورد دست کم یک فعال دیگر به نام خدیجه نیسی نیز بازداشت شد.

نیروهای اداره اطلاعات شهر اهواز “خدیجه نیسى” را بدلیل شرکت در اجتماع جمعی از شهروندان معترض نسبت به وقایع روستای جلیزی بالا، در روز جمعه ۱۷ آذر ۱۳۹۶، بازداشت کرد.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

آتیئست ....- گمراه تر از گمراه کسی است ک ب جای ترک دین دینش را عوض میکند..... ما همه بشر بودیم!... تا اینکه نژاد! ارتباطمان را برید!! مذهب! از یکدیگر جدایمان ساخت!! سیاست! بینمان دیوار کشید!! و ثروت! از ما طبقه ساخت 👤صادق هدايت

تعداد نوشته ها : 2425

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا