انتقال دو فعال زنان جهت اجرای حکم به زندان مهاباد Reviewed by Momizat on . دو فعال زنان در شهرستان سردشت جهت سپری‌نمودن دوران محکومیتشان به زندان مهاباد منتقل شدند. کیهان نوین: روز چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶، «سهیلا زبیری» ۴۶ ساله و دخترش «ص دو فعال زنان در شهرستان سردشت جهت سپری‌نمودن دوران محکومیتشان به زندان مهاباد منتقل شدند. کیهان نوین: روز چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶، «سهیلا زبیری» ۴۶ ساله و دخترش «ص Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » top » انتقال دو فعال زنان جهت اجرای حکم به زندان مهاباد

انتقال دو فعال زنان جهت اجرای حکم به زندان مهاباد

انتقال دو فعال زنان جهت اجرای حکم به زندان مهاباد
 
دو فعال زنان در شهرستان سردشت جهت سپری‌نمودن دوران محکومیتشان به زندان مهاباد منتقل شدند.

کیهان نوین: روز چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶، «سهیلا زبیری» ۴۶ ساله و دخترش «صفا حسن‌پور» ۱۸ ساله جهت اجرای حکم مجموعا ۳۰ ماه حبس به زندان مهاباد منتقل شدند.صدور حکم برای آنها در رابطه با تجمعاتی در پی مرگ مشکوک فریناز خسروانی در مهاباد بود که سه سال پیش در این شهر و سایر مناطق صورت گرفت.

به غیر از این دو تن، ده نفر به نامهای «کامل رسول‌پور»، «رامین حسن‌زاده»، «آمانج شیخه‌پور»، «سردار اسماعیلی»، «هیمن جنت‌یار»، «فرهاد شیخانی»، «محمد قادریان»، «سامرند احمدزاده»، «سامان ملکاری» و «حسین پری‌آقایی» هم در این پرونده محکوم شده بودند.
آبان‌ماه ۱۳۹۵ سهیلا زبیری به اتهام «برهم‌زدن نظم عمومی از طریق شرکت در تجمعات اعتراضی در پی مرگ فریناز خسروانی»، از سوی دادگاه کیفری سردشت به ٢۴ ماه حبس تعزیری محکوم گردید. صفا حسن‌پور هم با همان اتهام به ۶ ماه حبس محکوم شد.

آن زمان، دادگاه کیفری سردشت در خصوص اتهام «مشارکت در اخلال در نظم عمومی این شهر و تمرد در مقابل مأمورین انتظامی»، همگی این ١٢ شهروند را به ۱۴۴ ماه زندان و در خصوص مشارکت در ایراد ضرب و جرح مأمورین انتظامی، آنان را به پرداخت دیه محکوم کرد.

این افراد نسبت به مرگ مشکوک «فریناز خسروانی» در هتل «تارا»ی مهاباد در هفته‌ی دوم اردیبهشت‏‌ ۱۳۹۴ و همچنین کشته و زخمی‌شدن چندین تن از معترضین به این حادثه اعتراض کردند که پس از بازداشت و اتمام مراحل بازجویی، با تودیع وثیقه آزاد شده بودند.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

آتیئست ....- گمراه تر از گمراه کسی است ک ب جای ترک دین دینش را عوض میکند..... ما همه بشر بودیم!... تا اینکه نژاد! ارتباطمان را برید!! مذهب! از یکدیگر جدایمان ساخت!! سیاست! بینمان دیوار کشید!! و ثروت! از ما طبقه ساخت 👤صادق هدايت

تعداد نوشته ها : 2425

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا