افزایش ناامنی ها و ازدیاد بیجاشدهگان در افغانستان Reviewed by Momizat on . از آغاز سال جاری میلادی تا به حال ۳۵۰ هزار نفر از شهروندان افغانستان در درگیری‌ها میان طالبان و نیروهای امنیتی خانه‌های‌شان را ترک کرده‌اند. کیهان نوین: دفتر هم از آغاز سال جاری میلادی تا به حال ۳۵۰ هزار نفر از شهروندان افغانستان در درگیری‌ها میان طالبان و نیروهای امنیتی خانه‌های‌شان را ترک کرده‌اند. کیهان نوین: دفتر هم Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آخرین اخبار » افزایش ناامنی ها و ازدیاد بیجاشدهگان در افغانستان

افزایش ناامنی ها و ازدیاد بیجاشدهگان در افغانستان

افزایش ناامنی ها و ازدیاد بیجاشدهگان در افغانستان
 
از آغاز سال جاری میلادی تا به حال ۳۵۰ هزار نفر از شهروندان افغانستان در درگیری‌ها میان طالبان و نیروهای امنیتی خانه‌های‌شان را ترک کرده‌اند.

کیهان نوین: دفتر هم‌آهنگی کمک‌های بشردوستانۀ سازمان ملل متحد از بی‌جاشدن صدها هزار شهروندان افغانستان در کشور خبر می‌دهد.

اوسی‌اچ‌آی می‌گوید از آغاز سال جاری میلادی تا به حال ۳۵۰ هزار نفر از شهروندان افغانستان در درگیری‌ها میان طالبان و نیروهای امنیتی خانه‌های‌شان را ترک کرده‌اند.

به اساس این آمار، از آغاز ماه جنوری سال ۲۰۱۷ تا ۱۹ نوامبر این سال ۳۴۳ هزار و ۹۸۵ تن که از خانه‌ها و محل بودوباش‌شان بی‌جا شده‌اند، به ثبت رسیده‌است.

این گزارش سازمان ملل متحد نشان می‌دهد که ۳۲ درصد از بی‌جا‌شده‌گان داخلی، در شمال افغانستان به ثبت رسیده‌اند.

این در حالی‌ست که سال گذشته نیز ۶۶۰ هزار تن به دلیل ناامنی در بخش‌های مختلف افغانستان بی‌جا شده بودند.

به گفتۀ سازمان ملل متحد، به نظر می‌رسد تا پایان سال ۲۰۱۷ شمار کسانی که از خانه‌ها‌ی‌شان آواراه خواهند شد، به ۴۵۰ هزار نفر برسد.

هرچند در شمار بی‌جاشده‌گان نسبت به سال گذشته در کشور کاهش به نظر می‌رسد، ولی این روند هم‌چنان از چالش‌هاش جدی، به ویژه در فصل زمستان برای شهروندان به شمار می‌رود.

اما در افغانستان تنها عامل بی‌جاشدن و آواره‌گی شهروندان نبردهای طالبان و نیروهای امنیتی نیست، چنان‌چه در ماه‌های اخیر صدها تن در ولایت‌های ننگرهار و کنر به دلیل راکت‌پراگنی‌های پاکستان بر این بخش‌ها خانه‌های‌شان را ترک کرده‌اند.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

تعداد نوشته ها : 983

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا