اعتصاب غذا سامی حسینی زندانی سیاسی محبوس در زندان چوبین‌در قزوین Reviewed by Momizat on . سید «سامی حسینی» زندانی سیاسی محبوس در زندان چوبین‌در قزوین از چهار روز پیش در اعتراض به محرومیت از حق تماس با خانواده‌اش اعتصاب غذا کرده است.  کیهان نوین: سید سید «سامی حسینی» زندانی سیاسی محبوس در زندان چوبین‌در قزوین از چهار روز پیش در اعتراض به محرومیت از حق تماس با خانواده‌اش اعتصاب غذا کرده است.  کیهان نوین: سید Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » top » اعتصاب غذا سامی حسینی زندانی سیاسی محبوس در زندان چوبین‌در قزوین

اعتصاب غذا سامی حسینی زندانی سیاسی محبوس در زندان چوبین‌در قزوین

اعتصاب غذا سامی حسینی زندانی سیاسی محبوس در زندان چوبین‌در قزوین
 
سید «سامی حسینی» زندانی سیاسی محبوس در زندان چوبین‌در قزوین از چهار روز پیش در اعتراض به محرومیت از حق تماس با خانواده‌اش اعتصاب غذا کرده است. 

کیهان نوین: سید سامی حسینی از روز یکشنبه ۵ آذر ۱۳۹۶ در اعتراض به محرومیت از حق تماس با خانواده‌اش دست به اعتصاب غذا زده است. او طبق سیستم هوشمند تلفن که از چند ماه پیش در این زندان راه‌اندازی شده، حق دارد با هفت تن از اعضای خانواده‌اش تماس بگیرد. با این وجود از این حق محروم شده است.او به همراه هم‌پرونده‌ای خود به نام «جمال‌الدین محمدی» در آخرین سال حبس خود در زندان قزوین به سر میبرند.

این دو زندانی سیاسی از ۹ سال و چند ماه پیش پیش بدون مرخصی در حبس به سر میبرند و از سال ۱۳۹۴ بعد از تبعید به زندان قزوین، خانواده‌هایشان به علت مسافت طولانی برای ملاقات حضوری با مشکلات متعددی روبرو بوده‌اند.

سید سامی حسینی و جمال‌الدین محمدی در ۱۵ خردادماه سال ۱۳۸۷ در نزدیکی «تازه‌شهر» سلماس در ایست بازرسی گلوگاه شیرازی بازداشت شدند. اتهام آنها «دست‌داشتن در بمبگذاری روستای حاجی جفان سلماس» و «عضویت در احزاب کُردی» بوده است. بازداشت آنها با اتهام طرح‌ریزی بمبگذاری در روز ۵ خرداد ۱۳۸۷ در روستای مذکور صورت گرفت.

با وجود عدم مستندات کافی از قبیل «وسایل و لوازم طرح ترور» مورد ادعای وزارت اطلاعات، با تکیه بر «علم قاضی» اتهام بمبگذاری و محاربه در دادسرای انقلاب شهرستان خوی به آنها تفهیم شده و هردو از سوی دستگاه قضایی جمهوری اسلامی به اعدام محکوم شدند. بعدها در بررسی مجدد پرونده، احکام‌شان به ۱۰ سال حبس تعزیری و تبعید کاهش یافت.

این دو زندانی پس از شکنجه‌های جسمی شدید در بازداشتگاه وزارت اطلاعات به طوری که مسئولین زندان سلماس از پذیرش آن‌ها سرباز می‌زد، به زندان سلماس منتقل شده بودند. سید سامی حسینی و جمال‌الدین محمدی از پاییز سال ۱۳۹۴ به زندان قزوین تبعید شده‌اند.

در جریان بازجویی، از انواع شیوه‌های شکنجه از قبیل آویزان‌کردن بوسیله ‌طناب از ناحیه‌ مچ دستها، اتصال مستقیم جریان برق به بدن، ایجاد اختلال در سیستم عصبی با خوراندن قرصهای مشکوک و ضرب و شتم مستمر به کار گرفته شده است.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

آتیئست ....- گمراه تر از گمراه کسی است ک ب جای ترک دین دینش را عوض میکند..... ما همه بشر بودیم!... تا اینکه نژاد! ارتباطمان را برید!! مذهب! از یکدیگر جدایمان ساخت!! سیاست! بینمان دیوار کشید!! و ثروت! از ما طبقه ساخت 👤صادق هدايت

تعداد نوشته ها : 2315

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا