گزارشی از وضعیت حمزه نورزهی کودک مجرم محکوم به اعدام در زندان زاهدان Reviewed by Momizat on . حمزه نورزهی، کودک مجرم تبعه افغانستان در حالی که ۱۷ سال سن داشت توسط نیروهای انتظامی دستگیر و به حکم دادگاه انقلاب شهر زاهدان به اعدام محکوم شده است. کیهان نوین حمزه نورزهی، کودک مجرم تبعه افغانستان در حالی که ۱۷ سال سن داشت توسط نیروهای انتظامی دستگیر و به حکم دادگاه انقلاب شهر زاهدان به اعدام محکوم شده است. کیهان نوین Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » top » گزارشی از وضعیت حمزه نورزهی کودک مجرم محکوم به اعدام در زندان زاهدان

گزارشی از وضعیت حمزه نورزهی کودک مجرم محکوم به اعدام در زندان زاهدان

گزارشی از وضعیت حمزه نورزهی کودک مجرم محکوم به اعدام در زندان زاهدان
 
حمزه نورزهی، کودک مجرم تبعه افغانستان در حالی که ۱۷ سال سن داشت توسط نیروهای انتظامی دستگیر و به حکم دادگاه انقلاب شهر زاهدان به اعدام محکوم شده است.

کیهان نوین: حمزه نورزهی فرزند عبدالخالق که اکنون ۲۰ سال سن دارد در سال ۹۳ در زمان بازداشت ۱۷ سال سن داشته است. او سال گذشته حکم اعدام خود در مرحله بدوی را دریافت و حدود دو ماه قبل نیز از طریق ابلاغیه از تایید حکم در مرحله دیوان عالی کشور مطلع شده است.

این زندانی که متولد زاهدان است با توجه به بازگشت خانواده اش به افغانستان در حال حاضر بستگان درجه اولی ندارد که پیگیر وضعیت او باشند.

او که متهم به نگهداری یک کیلوگرم مواد مخدر از نوع کراک (کریستال-مرفین) شده است مدعی است در ابتدا ماموران او و هم پرونده هایش را به اتهام سرقت بازداشت کردند اما بعد از مدتی اتهام مربوط به مواد مخدر را به این پرونده اضافه کردند.

بر اساس اظهارات آقای پورزهی ماموران او را برای پذیرش اتهام نگهداری مواد مخدر برای مدت ۲۱ روز به روش های مختلف در اداره آگاهی استان در شهر زاهدان شکنجه کرده اند. از جمله “او را از سقف بوسیله طناب آویزان کردند، لباسهایش را تماما از تنش درآوردند و او را با چوب و کابل مضروب کردند.”

این زندانی می گوید در نهایت به دلیل ضعف جسمانی حاضر به پذیرش و امضا اقاریر دیکته شده ماموران شده است.

این کودک مجرم افغانستانی در سال ۹۵ توسط شعبه ۱ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی ماهگلی از بابت اتهام نگهداری مواد مخدر به اعدام محکوم شد. اعتراضات او و بیان اینکه مورد شکنجه قرار گرفته بود مورد توجه دادگاه قرار نگرفت.

حمزه نورزهی معتقد است وکیل تسخیری او در دادگاه حضوری نمایشی داشته است و حتی در دفاع از موکلش صحبتی ایراد نکرده. آقای نورزهی در پرونده دیگری از بابت سرقت مسلحانه به همراه پسرعمویش به تحمل ۱۲ سال حبس محکوم شد.

امیر نورزهی، پسرعمو و هم پرونده ای حمزه نورزهی نیز در حالی که ۱۶ سال سن داشت در سال ۹۳ بازداشت و متهم به سرقت شده بود، او محکومیت ده ساله خود را هم اکنون در زندان زاهدان سپری می کند.

این شهروند افغانستانی در نامه ای مدعی است به همراه پسرعموی نوجوان خود توسط ماموران نیروی انتظامی بازداشت و به ظن سرقت مورد شکنجه قرار گرفته است و نهایتا بر اساس اعترافات اجباری به تحمل ۱۰ سال حبس و در پرونده دیگری بابت نگهداری مواد مخدر به ۱۲ سال حبس محکوم شده است.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

آتیئست ....- گمراه تر از گمراه کسی است ک ب جای ترک دین دینش را عوض میکند..... ما همه بشر بودیم!... تا اینکه نژاد! ارتباطمان را برید!! مذهب! از یکدیگر جدایمان ساخت!! سیاست! بینمان دیوار کشید!! و ثروت! از ما طبقه ساخت 👤صادق هدايت

تعداد نوشته ها : 2461

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا