کشته‌ شدن یک کاسبکار در اثر ضرب و شتم نیروهای مرزبانی Reviewed by Momizat on .  یک کاسبکار جوان روز دوشنبە در بازارچه‌ی مرزی «رازی» خوی در اثر ضرب و شتم از سوی نیروهای مرزبانی جان باخت.  کیهان نوین: عصر روز دوشنبه ١۵ آبان ۱۳۹۶، یک کاسبکار  یک کاسبکار جوان روز دوشنبە در بازارچه‌ی مرزی «رازی» خوی در اثر ضرب و شتم از سوی نیروهای مرزبانی جان باخت.  کیهان نوین: عصر روز دوشنبه ١۵ آبان ۱۳۹۶، یک کاسبکار Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » top » کشته‌ شدن یک کاسبکار در اثر ضرب و شتم نیروهای مرزبانی

کشته‌ شدن یک کاسبکار در اثر ضرب و شتم نیروهای مرزبانی

کشته‌ شدن یک کاسبکار در اثر ضرب و شتم نیروهای مرزبانی
 
 یک کاسبکار جوان روز دوشنبە در بازارچه‌ی مرزی «رازی» خوی در اثر ضرب و شتم از سوی نیروهای مرزبانی جان باخت. 

کیهان نوین: عصر روز دوشنبه ١۵ آبان ۱۳۹۶، یک کاسبکار به نام «رسول یوسفی» در حین حمل یک ۲٠ لیتری گازوئیل در مرز رازی خوی توسط مامورین هنگ مرزی دستگیر شده و پس از ضرب و شتم، جان خود را از دست داد.

رسول یوسفی ۲۰ ساله و از اهالی بخش قطور خوی بود که گفته می‌شود در اثر ضرب و شتم شدید در داخل حیاط پایانه‌ی مرزی رازی جان باخته است.

همزمان در حادثه‌ای دیگر جمعی از کولبران در منطقه‌ی مرزی سردشت در کمین نیروهای مرزبانی افتادند که در اثر تعقیب و گریز، یک تن به نام «محمدشریف جلالی» ۲۴ ساله از ارتفاع سقوط کرده و از ناحیه‌ی گردن دچار جراحت شدید شد.

علیرغم کشتار سالانه دهها کولبر از سوی نیروهای مرزبانی جمهوری اسلامی، روز گذشته حسین ذوالفقاری،‌ معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور، اعلام کرده بود که کولبران در مناطق مرزی ایران هدف تیراندازی قرار نمی‌گیرند. پیشتر در گزارش ماهانه‌ی نقض حقوق بشر اعلام شده‌ بود که از اوایل مهر تا اوایل آبان ۱۳۹۶، هفده کولبر و کاسبکار کشته و زخمی شده‌اند. آمار مربوط به کشتار کولبران، به علت ممنوعیت تبادل اطلاعات در ایران، بدون کاستی نیستند.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

آتیئست ....- گمراه تر از گمراه کسی است ک ب جای ترک دین دینش را عوض میکند..... ما همه بشر بودیم!... تا اینکه نژاد! ارتباطمان را برید!! مذهب! از یکدیگر جدایمان ساخت!! سیاست! بینمان دیوار کشید!! و ثروت! از ما طبقه ساخت 👤صادق هدايت

تعداد نوشته ها : 2461

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا