کشته‌ شدن یک کاسبکار در اثر ضرب و شتم نیروهای مرزبانی Reviewed by Momizat on .  یک کاسبکار جوان روز دوشنبە در بازارچه‌ی مرزی «رازی» خوی در اثر ضرب و شتم از سوی نیروهای مرزبانی جان باخت.  کیهان نوین: عصر روز دوشنبه ١۵ آبان ۱۳۹۶، یک کاسبکار  یک کاسبکار جوان روز دوشنبە در بازارچه‌ی مرزی «رازی» خوی در اثر ضرب و شتم از سوی نیروهای مرزبانی جان باخت.  کیهان نوین: عصر روز دوشنبه ١۵ آبان ۱۳۹۶، یک کاسبکار Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » top » کشته‌ شدن یک کاسبکار در اثر ضرب و شتم نیروهای مرزبانی

کشته‌ شدن یک کاسبکار در اثر ضرب و شتم نیروهای مرزبانی

کشته‌ شدن یک کاسبکار در اثر ضرب و شتم نیروهای مرزبانی
 
 یک کاسبکار جوان روز دوشنبە در بازارچه‌ی مرزی «رازی» خوی در اثر ضرب و شتم از سوی نیروهای مرزبانی جان باخت. 

کیهان نوین: عصر روز دوشنبه ١۵ آبان ۱۳۹۶، یک کاسبکار به نام «رسول یوسفی» در حین حمل یک ۲٠ لیتری گازوئیل در مرز رازی خوی توسط مامورین هنگ مرزی دستگیر شده و پس از ضرب و شتم، جان خود را از دست داد.

رسول یوسفی ۲۰ ساله و از اهالی بخش قطور خوی بود که گفته می‌شود در اثر ضرب و شتم شدید در داخل حیاط پایانه‌ی مرزی رازی جان باخته است.

همزمان در حادثه‌ای دیگر جمعی از کولبران در منطقه‌ی مرزی سردشت در کمین نیروهای مرزبانی افتادند که در اثر تعقیب و گریز، یک تن به نام «محمدشریف جلالی» ۲۴ ساله از ارتفاع سقوط کرده و از ناحیه‌ی گردن دچار جراحت شدید شد.

علیرغم کشتار سالانه دهها کولبر از سوی نیروهای مرزبانی جمهوری اسلامی، روز گذشته حسین ذوالفقاری،‌ معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور، اعلام کرده بود که کولبران در مناطق مرزی ایران هدف تیراندازی قرار نمی‌گیرند. پیشتر در گزارش ماهانه‌ی نقض حقوق بشر اعلام شده‌ بود که از اوایل مهر تا اوایل آبان ۱۳۹۶، هفده کولبر و کاسبکار کشته و زخمی شده‌اند. آمار مربوط به کشتار کولبران، به علت ممنوعیت تبادل اطلاعات در ایران، بدون کاستی نیستند.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

من آزادی میخواستم!!! من آزادی را با عشق میخواستم... انها با اسارت تحویلم دادند!!! من زیستن را با آزادی میخواستم... ان ها به خفت دچارم کردند!!! من نانوشته ها دیدم و نادیده ها خواندم وقتی که گناه ابزار بود و قانون بهانه وقتی رهایی جرم محسوب می شد و طلبش هنجار جامعه من زندان را چشیده ام! من طعم تلخ اسارت را با خون دل خورده ام...؛ زندان... عشق... آزادی ... و آزادی ... چه بی مهابا پر‌ کشیدی از سرزمینم...

تعداد نوشته ها : 1896

ارسال یک دیدگاه

Protected by WP Anti Spam

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا