وضعیت نگران کننده مواد غذایی در ایران Reviewed by Momizat on . سلامت مواد خوراکی در ایران به یکی از نگرانی‌های عمده مصرف‌کنندگان در ایران تبدیل شده است و هر روز خبرهایی مبنی بر استفاده از مواد غیر مجاز در تهیه و تولید مواد سلامت مواد خوراکی در ایران به یکی از نگرانی‌های عمده مصرف‌کنندگان در ایران تبدیل شده است و هر روز خبرهایی مبنی بر استفاده از مواد غیر مجاز در تهیه و تولید مواد Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آخرین اخبار » وضعیت نگران کننده مواد غذایی در ایران

وضعیت نگران کننده مواد غذایی در ایران

وضعیت نگران کننده مواد غذایی در ایران
 
سلامت مواد خوراکی در ایران به یکی از نگرانی‌های عمده مصرف‌کنندگان در ایران تبدیل شده است و هر روز خبرهایی مبنی بر استفاده از مواد غیر مجاز در تهیه و تولید مواد غذایی منتشر می‌شود.

کیهان نوین : سلامت مواد خوراکی در ایران به یکی از نگرانی‌های عمده مصرف‌کنندگان در ایران تبدیل شده است و هر روز خبرهایی مبنی بر استفاده از مواد غیر مجاز در تهیه و تولید مواد غذایی منتشر می‌شود.

این در حالیست که در کل کشور سودجویان برای اینکه محصولات از قبیل هندوانه گوجه فرنگی و مرکبات  را زودتر ازموعد به بازار عرضه و به قیمت بالاتر بفروشند با استفاده از گازهای شیمیایی کاربیت و اتیلن آنها را رنگ کرده و زودتر به بازار عرضه میکنند

زینب صمدی ،کارشناس نظارت بر مواد غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو استان گیلان به مصرف کنندگان هشدار داده و اعلام کرده است استفاده از رنگ‌های غیرمجاز و یا استفاده بیش از حد از رنگ‌های مجاز، برای سلامت بدن به شدت مضر است و باعث ایجاد سرطان و مشکلاتی برای دستگاه گوارش می‌شود.

از سوی دیگر رییس انجمن علوم و صنایع غذایی ایران نیز خبر از استفاده از دستمال کاغذی در برخی از محصولات لبنی داده است.

به گفته محمدحسین عزیزی به منظور حفظ ضخامت و حالت سفتی در سرشیرهای سنتی از دستمال کاغذی استفاده می‌شود. این در حالی است که این مواد سلولزی به هیچ عنوان در بدن هضم نشده و باید دفع شود.

او همچنین با اشاره با استفاده از وایتکس در لبنیات گفته برخی از دامداری‌های سنتی برای نگهداری طولانی مدت محصولات لبنی خود از وایتکس استفاده می‌کنند زیرا در شیر سالم زمینه برای رشد میکروبها فراهم می‌شود و محتوای شیر را اسیدی می‌کند.

از سوی دیگر در یکی از رستورانهای آبادان بنا به گزارش دامپزشکی از گوشت الاغ استفاده می شده که البته پلمپ گردیده ولی این نگرانی در اذهان عمومی وجود دارد .

از آنجایی که هیچ کنترل کیفی از سوی سازمانها و نهادهای دولتی بر وضعیت تولید و عرضه مواد غذایی در جامعه وجود ندارد و اگر هم هست با بی مسئولیتی نسبت

به انجام درست و کنترل دقیق مواجه هستیم  لذا دیگر اطمینان از طرف مردم سلب گردیده است .

و اینگونه میشود که وقتی مردم با یک رژیم نا لایق سرو کارشان افتاده دیگر نه میتوانند گوشت بخورند و نه لبنیات و نه میوه آب هم که وضعیتش بدین شکل است که بر اثر تصمیمات غلط آقایان دیگر آبی نمانده و وضعیتش روز به روز روبه هشدار است .

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

تعداد نوشته ها : 92

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا