عدم اظهارنظر واشنگتن درباره وضعیت سعد حریری در عربستان Reviewed by Momizat on . ایالات متحده آمریکا در مورد استعفای ناگهانی سعد حریری، نخست‌وزیر لبنان و وضعیت او در عربستان اظهار نظری نمی‌کند. جزئیات این ملاقات و وضعیت سعد حریری در عربستان ایالات متحده آمریکا در مورد استعفای ناگهانی سعد حریری، نخست‌وزیر لبنان و وضعیت او در عربستان اظهار نظری نمی‌کند. جزئیات این ملاقات و وضعیت سعد حریری در عربستان Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آخرین اخبار » عدم اظهارنظر واشنگتن درباره وضعیت سعد حریری در عربستان

عدم اظهارنظر واشنگتن درباره وضعیت سعد حریری در عربستان

عدم اظهارنظر واشنگتن درباره وضعیت سعد حریری در عربستان
 
ایالات متحده آمریکا در مورد استعفای ناگهانی سعد حریری، نخست‌وزیر لبنان و وضعیت او در عربستان اظهار نظری نمی‌کند. جزئیات این ملاقات و وضعیت سعد حریری در عربستان سعودی مشخص نیست.

کیهان نوین: هیتر نوئرت، سخنگوی وزارت امور خارجه ایالات متحده روز پنج‌شنبه ۹ نوامبر به خبرنگاران گفت کاردار آمریکا در ریاض با سعد حریری ملاقات داشته است. اما او به پرسش خبرنگاران در مورد مکان این ملاقات و وضعیت سعد حریری پاسخی نداد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا همچنین گفت: «درباره وضعیت نگهداری حریری و یا مذاکرات انجام‌شده بین لبنان و عربستان سعودی، من شما را به دولت عربستان و دفتر آقای حریری ارجاع می‌دهم.»

نوئرت در پاسخ به این سوال که آیا حریری در محدودیت یا اقامت اجباری است یا خیر؟ گفت: «باید از دولت عربستان سعودی بپرسید.»

او با بیان اینکه نمی‌دانیم حریری در کجا اقامت دارد، ادامه داد: «ما هنوز با کاردارمان در مورد این دیدار صحبت نکرده‌ایم و این موضوع حساسی است که من نمی‌توانم در حال حاضر جزییات آن را به شما بگویم.»

یک مقام بلندپایه دولت لبنان این فرضیه را مطرح کرده است که عربستان سعودی سعد حریری را در این کشور نگه داشته است و رئیس جمهوری لبنان قرار است برای بازگرداندن حریری به «رویکرد دیپلماتیک» متوسل شود.

در همین حال، سفیر روسیه در لبنان، روز پنج‌شنبه هشدار داده است که اگر وضعیت سعد حریری در پرده ابهام باقی بماند این پرونده را به شورای امنیت سازمان ملل ارجاع می‌دهد: «وضعیت بازگشت حریری به کشور بخشی از حق حاکمیت لبنان است.»

مقامات لبنانی می‌گویند حریری در بازداشت خانگی یا بازداشت موقت در ریاض است.

استعفای سعد حریری پس از آن صورت گرفت که ده‌ها شاهزاده سعودی و وزاری دولت و تاجران این کشور به نام مبارزه با فساد در این کشور بازداشت شدند.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

پرواز از استبداد

تعداد نوشته ها : 5540

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا