سوء تغذیه ۱۲ هزار کودک در مناطق شهری و روستایی سیستان و بلوچستان Reviewed by Momizat on .  معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی سیستان و بلوچستان اعلام کرد که ۱۲ هزار کودک دچار سوء تغذیه در مناطق شهری و روستایی این استان شناسایی شده اند  معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی سیستان و بلوچستان اعلام کرد که ۱۲ هزار کودک دچار سوء تغذیه در مناطق شهری و روستایی این استان شناسایی شده اند Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آخرین اخبار » سوء تغذیه ۱۲ هزار کودک در مناطق شهری و روستایی سیستان و بلوچستان

سوء تغذیه ۱۲ هزار کودک در مناطق شهری و روستایی سیستان و بلوچستان

سوء تغذیه ۱۲ هزار کودک در مناطق شهری و روستایی سیستان و بلوچستان
 
 معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی سیستان و بلوچستان اعلام کرد که ۱۲ هزار کودک دچار سوء تغذیه در مناطق شهری و روستایی این استان شناسایی شده اند.

کیهان نوین: بذرافشان روز شنبه اظهار داشت: کودکان دارای سوء تغذیه استان توسط مراکز بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی به کمیته امداد این استان معرفی و پس از یک دوره ۶ ماهه درمان دوباره مورد پایش و کنترل مرکز بهداشت قرار می گیرند تا در صورت بهبودی کامل از چرخه حمایتی خارج و افراد دیگر جایگزین شوند.

وی گفت: طرح همسفره برای حضور فعال و گسترده حامیان در زمینه بهبود وضعیت کودکان دچار سوءتغذیه ناشی از نبود مواد غذایی در محل سکونت و ناآگاهی‌های تغذیه ای در حال اجراست.

وی ادامه داد: با انعقاد قرارداد همکاری این نهاد و فروشگاه‌های زنجیره ای سراسرسیستان و بلوچستان تمامی خانوارهای دارای کودکان مبتلا به سوء تغذیه می توانند به فروشگاه‌های طرف قرارداد مراجعه و سبدغذایی خود را دریافت کنند.

وی ادامه داد: امسال زنان و کودکان دچار سوءتغذیه مناطق محروم استان علاوه بر سبد متعارف به ارزش ۷۲ هزار تومان از کمک ویژه به ارزش ۴۷ هزار تومان نیز برخوردار شدند.

گفتنی است بسیاری از کودکان فاقد شناسنامه یا در روستاها زندگی میکنند که هیچ همکاری دولتی در این زمینه صورت نمی گیرد.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

پرواز از استبداد

تعداد نوشته ها : 5536

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا