سقوط روند صادرات نفت خام و گاز ایران طی ۱۹ ماه اخیر Reviewed by Momizat on . بر اساس گزارش‌ها ایران ظرف 19 ماه گذشته در روز نزدیک به ۳/۸ میلیون بشکه نفت تولید کرده.به گفته یک منبع نفتی در ایران به خبرگزاری رویترز، پیش بینی می‌شود مشکلات بر اساس گزارش‌ها ایران ظرف 19 ماه گذشته در روز نزدیک به ۳/۸ میلیون بشکه نفت تولید کرده.به گفته یک منبع نفتی در ایران به خبرگزاری رویترز، پیش بینی می‌شود مشکلات Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آخرین اخبار » سقوط روند صادرات نفت خام و گاز ایران طی ۱۹ ماه اخیر

سقوط روند صادرات نفت خام و گاز ایران طی ۱۹ ماه اخیر

سقوط روند صادرات نفت خام و گاز ایران طی ۱۹ ماه اخیر
 
بر اساس گزارش‌ها ایران ظرف ۱۹ ماه گذشته در روز نزدیک به ۳/۸ میلیون بشکه نفت تولید کرده.به گفته یک منبع نفتی در ایران به خبرگزاری رویترز، پیش بینی می‌شود مشکلات تولید سبب شده باشد صارات نفت خام و میعانات گازی این کشور  به پایین ترین سطح خود رسیده است.

کیهان نوین: ایران سومین تولید کننده بزرگ نفت در اوپک بوده و این وقفه تولید می‌تواند به این سازمان کمک کند تا عرضه جهانی نفت را کاهش داد و در نتیجه موجب تقویت قیمت‌ها شود.
از سوی دیگر قیمت جهانی نفت در هفته جاری، پس از آنکه عربستان از تلاش برای پایان دادن به عرضه مازاد جهانی خبرداد، به بالاترین قیمت خود در ۲۷ ماه اخیر رسید.
پیشتر و در اواخر ماه گذشته، سعید خوشرو، مدیر بخش روابط بین الملل شرکت ملی نفت ایران وجود یک مشکل فنی را دلیل کاهش صادرات میعانات گازی دانسته و گفته بود برطرف کردن این مشکل ممکن است دو ماه به طول بیانجامد.

بر اساس گزارش‌ها صادرات نفت ایران در ماه اکتبر امسال نسبت به بالاترین رقم آن در شش سال گذشته، ۸۰۰ هزار بشکه کاهش داشته است. از این رو صادرات نفت و گاز ایران تا پایان این ماه تنها رقمی بیشتر از دو میلیون بشکه در روز بوده که پایین ترین رقم از فروردین سال گذشته تاکنون است.

ایران پس از پایان تحریم‌های هسته‌ای توانسته به سرعت سهم خود را در بازار نفت پس بگیرد. همچنین این کشور از برنامه کاهش تولید اوپک تا رسیدن به سقف تولید پیشین خود معاف است.
به گفته این منبع آگاه نفتی، همچنین پیش بینی می‌شود در ماه جاری صادرات نفت ایران به اروپا نسبت به ماه گذشته ۳۹درصد کاهش داشته و به ۵۱۰ هزار بشکه در روز برسد.
از سوی دیگر اما پیش بینی‌ها نشان می‌دهند صادرات نفت ایران به ژاپن با افزایشی ۸۳ درصدی همراه بوده و به ۲۱۸ هزار بشکه در روز برسد.
.
گزارش‌ها نشان می‌دهند ایران در طول چندین ماه گذشته نزدیک به ۳.۸ میلیون بشکه نفت در روز تولید کرده است.
امیر زمانی نیا، معاون تجارت و امور بین الملل وزیر نفت ایران نیز هفته گذشته ضمن اعلام تلاش اوپک برای افزایش ظرفیت تولید خود گفت هدف اوپک این است که ظرفیت تولید خود را تا سال ۲۰۲۱ به روزانه ۴.۷ میلیون بشکه برساند.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

پرواز از استبداد

تعداد نوشته ها : 5540

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا