سفر یک هیئت ۷۰ نفره از اتحادیه اروپا به ایران Reviewed by Momizat on . روز شنبه ۲۰ آبان یک هیئت ۷۰ نفره اقتصادی از اتحادیه اروپا در حوزه‌های کشاورزی، صنایع غذایی و توسعه روستایی وارد تهران می شوند. کیهان نوین: این هیئت بلندپایه با روز شنبه ۲۰ آبان یک هیئت ۷۰ نفره اقتصادی از اتحادیه اروپا در حوزه‌های کشاورزی، صنایع غذایی و توسعه روستایی وارد تهران می شوند. کیهان نوین: این هیئت بلندپایه با Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آخرین اخبار » سفر یک هیئت ۷۰ نفره از اتحادیه اروپا به ایران

سفر یک هیئت ۷۰ نفره از اتحادیه اروپا به ایران

سفر یک هیئت ۷۰ نفره از اتحادیه اروپا به ایران
 
روز شنبه ۲۰ آبان یک هیئت ۷۰ نفره اقتصادی از اتحادیه اروپا در حوزه‌های کشاورزی، صنایع غذایی و توسعه روستایی وارد تهران می شوند.

کیهان نوین: این هیئت بلندپایه با ریاست فیل هوگان، کمیسیونر کشاورزی و توسعه روستایی اتحادیه اروپا، دو دیدار با محمود حجتی، وزیر جهاد کشاورزی و مسعود خوانساری، رئیس اتاق بازرگانی تهران و اعضای اتاق بازرگانی، خواهد داشت.

هدف از حضور هیئت اروپایی در ایران، «بررسی ظرفیت‌های موجود و افزایش همکاری‌های تجاری به‌ویژه در بخش محصولات کشاورزی» و همچنین احتمال تأسیس دفتر اتحادیه اروپا در ایران اعلام شده است.

پس از توافق هسته‌ای، روابط ایران با کشورهای اروپایی گسترش یافته است. تنها در سفر رسمی حسن روحانی رئیس جمهوری ایران به ایتالیا و فرانسه در زمستان سال ۱۳۹۴ قراردادهایی به ارزش ۴۰ میلیارد دلار از جمله در بخش معادن و فلزات امضا شد.

از زمان اجرای توافق هسته‌ای ایران، مشکل نقل و انتقال ارز به ایران تا حدودی برطرف شد اما روابط بانک‌های ایران با بانک‌های جهانی و به‌ویژه با بانک‌های بزرگ اروپا هنوز به حالت عادی بازنگشته است. بانک‌های خارجی همچنان نگران جریمه‌های احتمالی آمریکا در صورت معامله با ایران هستند. همچنین اجرا نکردن تعهدات «گروه ویژه اقدام مالی» از سوی ایران یکی دیگر از موانع معاملات با ایران است.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

پرواز از استبداد

تعداد نوشته ها : 5536

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا