درخواست سخنگوی وزارت خارجه فرانسه بر عدم دخالت ایران در امور داخلی لبنان Reviewed by Momizat on .  انیس روماته اسپانی سخنگوی وزارت خارجه فرانسه خواستار عدم مداخله ایران در امور داخلی کشور لبنان شد و تاکید کرد که این شرطی مهم برای برقراری ثبات در منطقه است. ک  انیس روماته اسپانی سخنگوی وزارت خارجه فرانسه خواستار عدم مداخله ایران در امور داخلی کشور لبنان شد و تاکید کرد که این شرطی مهم برای برقراری ثبات در منطقه است. ک Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آخرین اخبار » درخواست سخنگوی وزارت خارجه فرانسه بر عدم دخالت ایران در امور داخلی لبنان

درخواست سخنگوی وزارت خارجه فرانسه بر عدم دخالت ایران در امور داخلی لبنان

درخواست سخنگوی وزارت خارجه فرانسه بر عدم دخالت ایران در امور داخلی لبنان
 
 انیس روماته اسپانی سخنگوی وزارت خارجه فرانسه خواستار عدم مداخله ایران در امور داخلی کشور لبنان شد و تاکید کرد که این شرطی مهم برای برقراری ثبات در منطقه است.

کیهان نوین: به گزارش اعلام شده ،  اسپانی روز دوشنبه ۲۲ آبان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: «ما امیدواریم همه آنهایی که در لبنان صاحب نفوذ هستند به بازیگران سیاسی این کشور اجازه بدهند که به وظایف خود به طور کامل عمل کنند.»

او افزود:  سعد حریری روز گذشته از ایران خواست که در امور لبنان و همسایگان آن دخالت نکند. به اعتقاد ما این امر شرطی مهم برای برقراری ثبات در منطقه است.

سعد حریری نخست وزیر لبنان که ضمن استعفای ناگهانی خود در عربستان سعودی انتقادات شدیدی را متوجه ایران کرده شامگاه یکشنبه در مصاحبه با یک شبکه تلویزیونی وابسته به حزب خود بار دیگر نسبت به آن‌چه «دخالت‌های ایران» در امور داخلی لبنان نامیده است، هشدار داد و گفت که این دخالت‌ها روابط بیروت با دیگر کشورهای عربی را نابود می‌کند.

مقام‌های جمهوری اسلامی این اتهام را همواره رد کرده است و از جمله سخنگوی وزارت خارجه ایران روز دوشنبه گفت که تهران اتفاق رخ داده برای آقای حریری را «مسئله‌ای داخلی در لبنان» می‌داند و درآن دخالت نمی‌کند.

از سویی حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان نیز که از متحدان ایران به شمار می‌آید عربستان سعودی را به اعمال فشار بر سعد حریری برای استعفا متهم کرده و گفته بود که عربستان می‌خواهد با نگه داشتن او در بازداشت، لبنان را بی‌ثبات کند. آقای حریری اما اعلام کرده به زودی به کشور خود بازمی‌گردد تا استعفای خود را بر اساس قانون اساسی لبنان پیش ببرد.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

پرواز از استبداد

تعداد نوشته ها : 5540

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا