خودداری بانک‌های تراز اول دنیا از همکاری اقتصادی با ایران Reviewed by Momizat on . بهمن عبداللهی عضو شورای پول و اعتبار ایران خبر داد که بانک‌های بزرگ دنیا از همکاری با ایران خودداری می‌کنند و به دلیل عدم شفافیت مالی، شرایط ارتباط بانک‌های ایر بهمن عبداللهی عضو شورای پول و اعتبار ایران خبر داد که بانک‌های بزرگ دنیا از همکاری با ایران خودداری می‌کنند و به دلیل عدم شفافیت مالی، شرایط ارتباط بانک‌های ایر Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آخرین اخبار » خودداری بانک‌های تراز اول دنیا از همکاری اقتصادی با ایران

خودداری بانک‌های تراز اول دنیا از همکاری اقتصادی با ایران

خودداری بانک‌های تراز اول دنیا از همکاری اقتصادی با ایران
 
بهمن عبداللهی عضو شورای پول و اعتبار ایران خبر داد که بانک‌های بزرگ دنیا از همکاری با ایران خودداری می‌کنند و به دلیل عدم شفافیت مالی، شرایط ارتباط بانک‌های ایران با بانک‌های تراز اول دنیا فراهم نیست.کیهان نوین:  عبداللهی روزیک‌شنبه ۲۱ آبان گفت که پیش‌بینی‌های صورت گرفته برای تحقق روابط اقتصادی و بانکی ایران پس از توافق هسته‌ای محقق نشده و بانک‌های تراز اول دنیا از همکاری با ایران خودداری می‌کنند. او یکی از دلایل این عدم همکاری را عدم شفافیت صورت‌حساب‌های مالی بانک‌های ایرانی دانست.

او گفت که همکاری‌های محدودی در زمینه بانکی صورت گرفته ولی این حجم از همکاری‌ها پاسخگوی نیاز ایران نیست. عضو شورای پول و اعتبار ایران افزود: « در عین حال، تعدادی از بانک‌ها با نظام بانکی ایران کار می‌کنند ولی حوزه عملکرد آنها مشخص و محدود است و فعالیت این بانک‌ها امکان جوابگویی به نیازهای کشور در تعاملات بین‌المللی را ندارد و حتما لازم است ارتباط با بانک‌های بزرگ بین‌المللی شکل بگیرد.»

بهمن عبداللهی که علاوه بر عضویت در شورای پول و اعتبار، رئیس اتاق تعاون ایران نیز است در ادامه گفت: «دلیل دیگری نیز وجود دارد که ارتباطی به مسائل بین‌المللی ندارد و به وضعیت صورت‌های مالی بانک‌ها برمی گردد. ممکن است یکی از دلایلی که باعث ایجاد مانع در روابط بانک‌های خارجی با بانک‌های ایرانی شده باشد را بتوان مشکلات مربوط به صورت‌های مالی دانست.»

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

پرواز از استبداد

تعداد نوشته ها : 5540

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا