“جمهوری اسلامی موشک‌های بالستیک در اختیار شبه نظامیان حوثی قرار داده است” Reviewed by Momizat on . سرهنگ ترکی المالکی سخنگوی ائتلاف عربی به رهبری سعودی روز یک‌شنبه 14 آبان در یک کنفرانس خبری اعلام کرد که جمهوری اسلامی در اقدامی خصمانه علیه کشور پادشاهی سعودی سرهنگ ترکی المالکی سخنگوی ائتلاف عربی به رهبری سعودی روز یک‌شنبه 14 آبان در یک کنفرانس خبری اعلام کرد که جمهوری اسلامی در اقدامی خصمانه علیه کشور پادشاهی سعودی Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آخرین اخبار » “جمهوری اسلامی موشک‌های بالستیک در اختیار شبه نظامیان حوثی قرار داده است”

“جمهوری اسلامی موشک‌های بالستیک در اختیار شبه نظامیان حوثی قرار داده است”

“جمهوری اسلامی موشک‌های بالستیک در اختیار شبه نظامیان حوثی قرار داده است”
 
سرهنگ ترکی المالکی سخنگوی ائتلاف عربی به رهبری سعودی روز یک‌شنبه ۱۴ آبان در یک کنفرانس خبری اعلام کرد که جمهوری اسلامی در اقدامی خصمانه علیه کشور پادشاهی سعودی ، موشک‌های بالستیک به صورت قاچاق به حوثی های یمن ارسال می‌کند.کیهان نوین: وی افزود:تنها دلیل طولانی شدن جنگ و ادامه آن در یمن حمایت مالی و تسلیحاتی جمهوری اسلامی از شبه نظامیان فرقه گرای حوثی است.

سرهنگ ترکی المالکی، در این کنفرانس خبری گفت:تنها دلیل تشدید جنگ و تهدیدهای موشکی مکرر حوثی‌ها پشتیبانی ایران و حزب الله لبنان از حوثی‌ها است. تهران و حزب الله با سلاح و کارشناسان نظامی از حوثی‌ها پشتیبانی می کنند.

سرهنگ المالکی گفت:موشک‌ها زمین به زمین و سکوهایی که این موشک‌ها از آنها به سوی سعودی پرتاب می‌شود همه از جمهوری اسلامی به حوثی‌ها رسیده است.هیچ کشوری به جز جمهوری اسلامی شبه نظامیان تروریست و متمرد علیه دولت‌هایشان در منطقه را حمایت نمی‌کند.

سخنگوی ائتلاف عربی حامی دولت قانونی یمن، گفت:موشک بالستیک که اخیر در یک اقدام وحشیانه توسط حوثی‌ها به ریاض پرتاب شد از جمهوری اسلامی بوده است واگر اقدامات خصمانه جمهوری اسلامی در منطقه نبود حوثی‌های متمرد و تروریست هرگز نمی توانستند به ریاض موشک پرتاب کنند.

سرهنگ المالکی گفت: ارتش یمن در ذخیره و انبارهای تسلیحاتی خود موشک بالستیک نداشته و ندارد بنابرین این موشکها متعلق به ارتش یمن نیست و ایران به حوثی‌ها تحویل داده است.

مالکی گفت:حوثی‌ها اکنون با پشتیبانی جمهوری اسلامی بوسیله قایق‌های بمب‌گذاری شده که توسط افرادی انتحاری هدایت می شوند به ناوگان تجارت در آبهای بین المللی حمله می کنند و این خطر اکنون همه جهان را تهدید می کند.

افزود: ما تعدادی از قایق‌های حوثی‌ها را در دریا به دام انداخته‌ایم و مصادره کردیم مشخص شد،ساخته ایران است.
سخنگوی ائتلاف عربی گفت:«همه اسلحه‌ای که به حوثی‌ها می رسد از طریق بند “الحدیده” صورت می‌گیرد».

وی افزود:جمهوری اسلامی قطعات موشک‌ها را به صورت جداگانه از طریق بندر حدیده که نیروهای ائتلاف به دلیل کمک‌های انسانی آن را بمباران نمی کنند، به حوثی‌ها به صورت قاچاق ارسال می‌کند و سپس به وسیله کارشناسان خود آنها را در صعده منتاژ می‌کنند.

 

 

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

پرواز از استبداد

تعداد نوشته ها : 5536

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا