تمدید وضعیت اضطراری ایران ازسوی رییس جمهوری آمریکا Reviewed by Momizat on . دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده، «وضعیت اضطراری» آن کشور در قبال ایران، که از زمان اشغال سفارت آمریکا در تهران در سال ۱۳۵۸ جریان دارد، را مجددا برای یک س دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده، «وضعیت اضطراری» آن کشور در قبال ایران، که از زمان اشغال سفارت آمریکا در تهران در سال ۱۳۵۸ جریان دارد، را مجددا برای یک س Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آخرین اخبار » تمدید وضعیت اضطراری ایران ازسوی رییس جمهوری آمریکا

تمدید وضعیت اضطراری ایران ازسوی رییس جمهوری آمریکا

تمدید وضعیت اضطراری ایران ازسوی رییس جمهوری آمریکا
 
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده، «وضعیت اضطراری» آن کشور در قبال ایران، که از زمان اشغال سفارت آمریکا در تهران در سال ۱۳۵۸ جریان دارد، را مجددا برای یک سال دیگر تمدید کرد.

کیهان نوین: طبق ایین گزارش دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در نامه‌ای به مجلس نمایندگان این کشور اطلاع داد که «وضعیت اضطراری» ملی در قبال ایران «بر اساس فرمان اجرایی ۱۲۱۷۰» و «برای مقابله با تهدید‌های نامعمول و غیرعادی علیه امنیت ملی، سیاست خارجی و اقتصاد ایالات متحده» تمدید می‌شود. ترامپ در این نامه نوشته است:

«روابط ما با ایران هنوز عادی نشده و در نتیجه روند اجرای توافق ۱۹ ژانویه سال ۱۹۸۱ با ایران همانند گذشته ادامه خواهد یافت».

فرمان اجرایی ۱۲۱۷۰ را نخستین بار جیمی کارتر، رئیس‌جمهور پیشین آمریکا ۱۰ روز بعد از حمله به سفارت ایالات متحده در تهران و ماجرای گروگان‌گیری صادر کرده بود. از آن زمان تاکنون ۱۴ نوامبر هر سال این فرمان تمدید می‌شود.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

پرواز از استبداد

تعداد نوشته ها : 5536

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا