بیش از ۳۰ دوتابعیتی در ایران از سوی سپاه پاسداران طی دو سال گذشته دستگیر شدند Reviewed by Momizat on .  طی دو سال گذشته بیش از ۳۰ تن از ایرانیان دو تابعیتی به اتهام جاسوسی بازداشت و زندانی شده اند. کیهان نوین: خبرگزاری رویترز در مقاله ای عنوان کرد که سپاه پاسدارن  طی دو سال گذشته بیش از ۳۰ تن از ایرانیان دو تابعیتی به اتهام جاسوسی بازداشت و زندانی شده اند. کیهان نوین: خبرگزاری رویترز در مقاله ای عنوان کرد که سپاه پاسدارن Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » top » بیش از ۳۰ دوتابعیتی در ایران از سوی سپاه پاسداران طی دو سال گذشته دستگیر شدند

بیش از ۳۰ دوتابعیتی در ایران از سوی سپاه پاسداران طی دو سال گذشته دستگیر شدند

بیش از ۳۰ دوتابعیتی در ایران از سوی سپاه پاسداران طی دو سال گذشته دستگیر شدند
 
 طی دو سال گذشته بیش از ۳۰ تن از ایرانیان دو تابعیتی به اتهام جاسوسی بازداشت و زندانی شده اند.

کیهان نوین: خبرگزاری رویترز در مقاله ای عنوان کرد که سپاه پاسدارن در طی دوسال گذشته بیش از  ۳۰ تن از ایرانیان دو تابعیتی را دستگیر کرده است .

دیپلمات‌ها، وکلای مدافع و بستگان بازداشت‌شدگان به رویترز گفته‌اند که این رقم دو برابر تعدادی است که تاکنون در رسانه‌های داخلی و بین‌المللی گزارش شده بود.

رقم بازداشت‌شدگان نشانه افزایش فعالیت سپاه در این زمینه از سال ۲۰۱۵ بدین طرف است، یعنی زمانی که با امضای برجام انتظار می‌رفت حکومت ایران گام هائی در مسیر تنش زدائی با جهان غرب بردارد. تا پیش ازآن تاریخ هرگز شمار بازداشت‌شدگان دو تابعیتی به ۱۰ نفر هم نمی‌رسید.

تفاوت دیگری که در قلمرو بازداشت‌ها ی اخیر سپاه پاسداران به چشم می‌خوردافزایش نسبت بازداشت‌شدگان ایرانی- اروپائی در مقابل ایرانی- آمریکائی هاست.

بستگان و وکلای مدافع بازداشت‌شدگان می‌گویند سپاه از این افراد برای معامله با غرب استفاده می‌کند.

جمهوری اسلامی  با آنکه میثاق ملل متحد در مورد حقوق دو تابعیتی‌ها را پذیرفته است اما پیوسته به بازداشت ایرانیان دو تابعیتی ادامه داده و حقوق دو تابعیتی‌ها را انکار می‌کند.

به گفته بستگان و وکلا در هیچ یک از موارد بازداشتی مسئله جاسوسی وجود نداشته و این افراد تنها به خاطر تابعیت دوگانه دستگیر می‌شوند تا از آنها در معامله استفاده شود. دولت‌های خارجی که شهروندانشان در ایران زندانی می‌شوند ترجیح می‌دهند، قضیه را مسکوت نگاه دارند چون آن را به سود زندانی می‌دانند.

با این همه برخی از خانواده‌ها سکوت را شکسته و می‌گویند نگران زندگی عزیزان خود در زندان‌های جمهوری اسلامی‌اند.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

من صدای زندانیان سیاسی و عقیدتی هستم .

تعداد نوشته ها : 2422

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا