بهرام قاسمی: اتهامات مقامات بحرینی کودکانه است Reviewed by Momizat on . بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران ادعای مقامات بحرینی درباره دخالت جمهوری اسلامی در حادثه انفجار خط لوله نفت در آن را کشور را رد کرد.    کیهان نوی بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران ادعای مقامات بحرینی درباره دخالت جمهوری اسلامی در حادثه انفجار خط لوله نفت در آن را کشور را رد کرد.    کیهان نوی Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آخرین اخبار » بهرام قاسمی: اتهامات مقامات بحرینی کودکانه است

بهرام قاسمی: اتهامات مقامات بحرینی کودکانه است

بهرام قاسمی: اتهامات مقامات بحرینی کودکانه است
 

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران ادعای مقامات بحرینی درباره دخالت جمهوری اسلامی در حادثه انفجار خط لوله نفت در آن را کشور را رد کرد. 

 

کیهان نوین: سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی روز یکشنبه ۲۱ آبان در واکنش به اتهام دخالت ایران در انفجار خط لوله نفت در بحرین گفت: «ظاهرا تنها چیزی که مقامات بحرینی پس از هر حادثه‌ای که در آن جزیره بوقوع می‌پیوندد آموخته‌اند بر زبان جاری سازند، متهم کردن ایران است. وی  هم‌چنین به اظهارات رئیس جمهور فرانسه درباره فعالیت‌های موشکی ایران واکنش نشان داد.

قاسمی تاکید کرد مقام‌های بحرین “باید بدانند دوران این گونه سخنان واهی و دروغ و زمان چنین فرافکنی‌ها و اتهام‌زنی‌های کودکانه به‌سر آمده است”.
انفجار در خط لوله اصلی انتقال نفت بحرین روز جمعه در منطقه “بوری” در ۱۵ کیلومتری منامه، پایتخت بحرین رخ داد.

شیخ رشید بن عبدالله الخلیفه، وزیر کشور بحرین، با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد این عملیات خرابکارانه یک اقدام تروریستی و با هدف ضربه زدن به منافع ملی بحرین و به خطر انداختن امنیت شهروندان این کشور صورت گرفته است.
وزیر کشور بحرین در عین حال گفت “این عملیات خرابکارانه توسط تروریست‌های مورد پشتیبانی ایران” انجام شده است. او ادعا کرد عاملان این انفجار در ارتباط مستقیم با مقامات جمهوری اسلامی ایران بوده و به فرمان آن‌ها دست به این اقدام زده‌اند.

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی با با رد اتهام‌های وزیر کشور بحرین گفت: «همواره اصرار و تاکید کرده‌ایم که ثبات و امنیت همه همسایگان خود را ثبات و امنیت خود می‌دانیم و بدان پایبندیم.»
واکنش قاسمی به سخنان امانوئل مکرون

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی روز گذشته (شنبه، ۲۰ آبان) به اظهارات امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه درباره فعالیت‌های موشکی ایران نیز واکنش نشان داد. مکرون در سفر یک روزه‌اش به امارات گفت، باید درباره فعالیت‌های موشکی ایران، مذاکره شود.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

پرواز از استبداد

تعداد نوشته ها : 5540

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا