بازداشت یک فعال مدنى توسط نیروهای اطلاعات سپاه پاسداران در سنندج Reviewed by Momizat on . شهرام فرهادی یکی از فعالین مدنى سنندج در روز ۲۵ آبان ۱۳۹۶ درحین بارگیری کمکهای مردمی به زلزله‌زدگان کرمانشاه توسط نیروهای حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران در این شهر شهرام فرهادی یکی از فعالین مدنى سنندج در روز ۲۵ آبان ۱۳۹۶ درحین بارگیری کمکهای مردمی به زلزله‌زدگان کرمانشاه توسط نیروهای حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران در این شهر Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » top » بازداشت یک فعال مدنى توسط نیروهای اطلاعات سپاه پاسداران در سنندج

بازداشت یک فعال مدنى توسط نیروهای اطلاعات سپاه پاسداران در سنندج

بازداشت یک فعال مدنى توسط نیروهای اطلاعات سپاه پاسداران در سنندج
 
شهرام فرهادی یکی از فعالین مدنى سنندج در روز ۲۵ آبان ۱۳۹۶ درحین بارگیری کمکهای مردمی به زلزله‌زدگان کرمانشاه توسط نیروهای حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران در این شهر بازداشت گردید.

کیهان نوین: در همین رابطه یک فعال مدنی در سقز به نام «امیر موسی‌پور» که پیشتر هم سابقه‌ی بازداشت داشته است، از سوی اطلاعات این شهرستان احضار شد. احضار او به علت انتقاد از اُرگانهای دولتی در رابطه با «کُندبودن کمک‌رسانی به زلزله‌زدگان کرمانشاه» بوده است.
شهرام فرهادی که در سالهای گذشته هم در رابطه با جمع‌آوری کمکهای مردمی به آوارگان شنگال و کوبانى تحت فشار قرار گرفته بود، پنجشنبه بیست و پنج آبان در مقابل دفتر حزب وحدت ملی در سنندج بازداشت شده است.

وی آخرین بار در روز ۲۵ بهمن‌ماه ۱۳۹۵ در منزل شخصی‌اش در سقز از سوی نیروهای وابسته به ستاد خبری اداره‌ی اطلاعات سقز با اتهاماتی سیاسی مرتبط با احزاب کُردی بازداشت گردیده و نهایتا بعد از دو ماه در فروردین ۱۳۹۶ با قید وثیقه آزاد شده بود.

ابوبکر معروفی، شامگاه ۲۵ آبان‌ماه در حین امدادرسانی به زلزله‌زدگان کرمانشاه به علت سانحه‌ی رانندگی در جاده‌ی ثلاث‌باباجانی جان خود را از دست داد. در پی آن به هنگام بازگرداندن جنازه‌ی وی به بوکان، تنش‌هایی میان معترضین نسبت به عملکرد دولت در رابطه با وضعیت زلزله‌زدگان کرمانشاه و نیروهای انتظامی روی داده بود.در خبری دیگر نیروهای اطلاعاتی بوکان «حسن معروفی» را احضار و به وی هشدار داده‌اند که باید جنازه‌ی ابوبکر معروفی را شبانه به خاک بسپارند و از تجمع مردم در مقابل درب منزل‌شان جلوگیری کنند.

زلزله‌ای ۷٫۳ ریشتری ۲۱ آبان در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله در ۳۲ کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب مرکز کرمانشاه رخ داد که تاکنون طبق اعلام خبرگزاریهای دولتی، قریب به ۵۰۰ کشته و ۹۳۸۸ مصدوم در استان داشته است و بیشترین قربانیان در مسکن مهر سکونت داشته‌اند.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

من آزادی میخواستم!!!
من آزادی را با عشق میخواستم…
انها با اسارت تحویلم دادند!!!
من زیستن را با آزادی میخواستم…
ان ها به خفت دچارم کردند!!!
من نانوشته ها دیدم
و نادیده ها خواندم
وقتی که گناه ابزار بود
و قانون بهانه
وقتی رهایی
جرم محسوب می شد
و طلبش هنجار جامعه
من زندان را چشیده ام!
من طعم تلخ اسارت را
با خون دل خورده ام…؛
زندان… عشق… آزادی …
و آزادی …
چه بی مهابا پر‌ کشیدی از سرزمینم…

تعداد نوشته ها : 1965

ارسال یک دیدگاه

Protected by WP Anti Spam

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا