امضای قرارداد نفتی ۳۰ میلیارد دلاری بین ایران و روسیه Reviewed by Momizat on . طبق گزارش رسیده ، روز چهارشنبه ۹ آبان شرکت «روس‌نفت» و شرکت ملی نفت و گاز ایران توافق ۳۰ میلیارد دلاری نفتی امضا کرده‌اند. کیهان نوین: این همکاری با دولت ایران طبق گزارش رسیده ، روز چهارشنبه ۹ آبان شرکت «روس‌نفت» و شرکت ملی نفت و گاز ایران توافق ۳۰ میلیارد دلاری نفتی امضا کرده‌اند. کیهان نوین: این همکاری با دولت ایران Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آخرین اخبار » امضای قرارداد نفتی ۳۰ میلیارد دلاری بین ایران و روسیه

امضای قرارداد نفتی ۳۰ میلیارد دلاری بین ایران و روسیه

امضای قرارداد نفتی ۳۰ میلیارد دلاری بین ایران و روسیه
 
طبق گزارش رسیده ، روز چهارشنبه ۹ آبان شرکت «روس‌نفت» و شرکت ملی نفت و گاز ایران توافق ۳۰ میلیارد دلاری نفتی امضا کرده‌اند.

کیهان نوین: این همکاری با دولت ایران می‌تواند جایگاه شرکت «روس‌ نفت» را در خاورمیانه تقویت کند. این شرکت در حال حاضر چندین پروژه در خاورمیانه دارد. پروژه‌های شرکت «روس نفت» شامل توافقات نفتی در مورد شبکه انتقال نفت در کردستان عراق هستند.

توافق نفتی بخشی از راهبرد ولادیمیر پوتین رهبر روسیه برای افزایش قدرت سیاسی و اقتصادی روسیه در خاورمیانه است.

پس از فروپاشی شوروی، تاثیر گذاری روسیه در خاورمیانه کاهش پیدا کرده بود. اکنون پوتین قصد دارد کنترل بیشتری بر خاورمیانه داشته باشد.

توافق نفتی در سفر اخیر ولادیمیر پوتین به ایران امضا شده است.

رییس شرکت روس نفت می‌گوید این یک توافق اولیه است و باید در طی یک سال آینده اسناد قانونی آن امضا شود. ظرفیت این پروژه مشترک ۵۵ میلیون تن در سال یا ۱/۱ میلیون بشکه در روز است.

شرکت روس نفت اعلام کرده است که آنها در حال مذاکره درباره چندین میدان گازی و نفتی هستند. این شرکت همچنین از همکاری ایران برای همکاری در گسترش پروژه‌ها در روسیه خبر داده است.

هنوز مشخص نیست که سهم این دو شرکت در این سرمایه‌گذاری به چه میزان است. روسیه و ایران تا کنون همکاری‌های نفتی و گازی با ارزش تقریبی ۲۰ میلیارد دلار داشته‌اند.

 

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

پرواز از استبداد

تعداد نوشته ها : 5540

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا