افزایش حملات بر عبادت‌گاه‌ها در افغانستان Reviewed by Momizat on . دفتر معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان (یوناما) اعلام کرد که گروه‌های تندرو در ۴۲ حمله بر عبادت‌گاه‌ها و اماکن مذهبی، ۲۶۱ غیرنظامی را کشته اند. کیهان نوین: یو دفتر معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان (یوناما) اعلام کرد که گروه‌های تندرو در ۴۲ حمله بر عبادت‌گاه‌ها و اماکن مذهبی، ۲۶۱ غیرنظامی را کشته اند. کیهان نوین: یو Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آخرین اخبار » افزایش حملات بر عبادت‌گاه‌ها در افغانستان

افزایش حملات بر عبادت‌گاه‌ها در افغانستان

افزایش حملات بر عبادت‌گاه‌ها در افغانستان
 
دفتر معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان (یوناما) اعلام کرد که گروه‌های تندرو در ۴۲ حمله بر عبادت‌گاه‌ها و اماکن مذهبی، ۲۶۱ غیرنظامی را کشته اند.

کیهان نوین: یوناما  گزارشی انتشار کرد که در ۴۲ حمله ثب‌شده در این دفتر، از شروع سال ۲۰۱۶ میلادی تا کنون ۵۷۲ غیرنظامی دیگر نیز زخمی شده‌اند.

که رقم ثبت‌شده از سال ماه جنوری سال ۲۰۱۶ میلادی تا کنون دو برابر مجموع تلفات ملکی از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۵ میلادی می‌باشد.

یوناما این حملات را طرح مخرب عناصر ضد دولتی خوانده و گفته‌است که حکومت افغانستان مسوول است تا از جان غیرنظامیان محافظت کند.

تدامیچی یاماتو، نماینده ویژه سازمان ملل متحد در افغانستان با اعلام این گزارش تاکید کرد که حکومت افغانستان باید برای حفظ جان شهروندان؛ به ویژه شهروندانی که از حمله‌های فرقوی آسیب‌پذیر اند، تدابیر لازمی بگیرد.

در همین حال آقای یاماتو از گروه‌های درگیر در جنگ افغانستان خواست که باید اصول جنگی را رعایت کنند و هدف‌قرار دادن افراد ملکی و رهبران مذهبی را متوقف کنند.

او گفت که این طرف‌ها به حق مردم افغانستان؛ از جمله حق آزادی مذهب مردم باید احترام بگذارند.

این در حالی است که در آخرین مورد در حمله بر دو مسجدی در کابل و غور ۱۱۰ نفر کشته و صدها نفر دیگر نیز زخمی شدند.

مسوولیت این حمله‌ها را داعش بر عهده گرفت.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

تعداد نوشته ها : 983

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا