افزایش حملات انتحاری در افغانستان Reviewed by Momizat on . در یک انفجار انتحاری در محله دیپلماتیک کابل دست کم ۵ نفر کشته و ۲۲ نفر دیگر زخمی شده‌اند. کیهان نوین: این انفجار حوالی ساعت ۴ عصر امروز به وقت محلی در یکی از جا در یک انفجار انتحاری در محله دیپلماتیک کابل دست کم ۵ نفر کشته و ۲۲ نفر دیگر زخمی شده‌اند. کیهان نوین: این انفجار حوالی ساعت ۴ عصر امروز به وقت محلی در یکی از جا Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آخرین اخبار » افزایش حملات انتحاری در افغانستان

افزایش حملات انتحاری در افغانستان

افزایش حملات انتحاری در افغانستان
 
در یک انفجار انتحاری در محله دیپلماتیک کابل دست کم ۵ نفر کشته و ۲۲ نفر دیگر زخمی شده‌اند.

کیهان نوین: این انفجار حوالی ساعت ۴ عصر امروز به وقت محلی در یکی از جاده‌های “وزیر اکبرخان” کابل رخ داده است. مسئولیت این حمله را گروه داعش به عهده گرفته است.

وحید مجروح، سخنگوی وزارت صحت/بهداشت افغانستان گفت که زخمی‌ها به مراکز درمانی منتقل شده‌اند. آمار کامل تلفات این انفجار تا هنوز مشخص نشده است.

این وزارت همچنین گفته که یک زن مشمول کشته‌شده‌ها و چهار زن هم در میان زخمی‌های این رویداد است.

بصیر مجاهد، سخنگوی پلیس کابل  گفت که فرد انتحار‌کننده نوجوانی حدود ۱۳ ساله بوده است.

خبرگزاری رویترز نوشته است که یکی از کارمندان این خبرگزاری هشت فرد را در محل انفجار شمرده که به نظر می‌رسیده کشته‌شده باشند.

که این انفجار در داخل جاده ۱۴ وزیر اکبر خان رخ داد.

مردم هرطرف دویدند، نیروهای امنیتی جاده را بروی ترافیک بستند، من که از سرک چهارده می‌گذشتم، دیدم که شمار زیادی از کارکنان دولتی و غیر دولتی پیاده و با گام‌های تند به سوی جاده عمومی می‌رفتند.

در این جاده شماری از سفارتخانه‌های خارجی و ساختمان یک اداره مربوط وزارت دفاع افغانستان قرار دارد.

این سومین انفجار انتحاری در کمتر از دو هفته گذشته در کابل، پایتخت افغانستان است.

در روز جمعه ۲۸ میزان/مهر در انفجار و حمله انتحاری در مسجدی در کابل دست‌کم ۵۲ نفر کشته و ۵۵ زخمی شدند. گروه داعش مسئولیت آن را پذیرفت.

یک روز پس از آن هم حمله انتحاری در ورودی دانشگاه نظامی مارشال فهیم در غرب کابل، ۱۵ کارآموز نظامی را کشت و ۴ نفر دیگر را زخمی کرد. گروه طالبان مسئولیت این حمله را پذیرفته است.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

تعداد نوشته ها : 983

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا