افزایش تنش میان جمهوی اسلامی و عربستان سعودی Reviewed by Momizat on . همزمان با افزایش تنش در روابط شبه جزیره عربستان و ایران، گروه انصارالله یمن تهدید کرد بنادر و فرودگاه های دو کشور عربستان سعودی و امارات متحده عربی را با موشک ه همزمان با افزایش تنش در روابط شبه جزیره عربستان و ایران، گروه انصارالله یمن تهدید کرد بنادر و فرودگاه های دو کشور عربستان سعودی و امارات متحده عربی را با موشک ه Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آخرین اخبار » افزایش تنش میان جمهوی اسلامی و عربستان سعودی

افزایش تنش میان جمهوی اسلامی و عربستان سعودی

افزایش تنش میان جمهوی اسلامی و عربستان سعودی
 
همزمان با افزایش تنش در روابط شبه جزیره عربستان و ایران، گروه انصارالله یمن تهدید کرد بنادر و فرودگاه های دو کشور عربستان سعودی و امارات متحده عربی را با موشک های بالستیک هدف قرار خواهد داد.

کیهان نوین: محمد ابن سلمان٬ ولیعهد عربستان سعودی٬ ایران را به «تهاجم نظامی مستقیم» به عربستان به واسطه شورشی‌های حوثی یمن متهم کرد.
این اتهام تنها یک روز پس از تکذیبیه ایران، در خصوص هرگونه دخالت نظامی در یمن طرح شده است.
شنبه شب گذشته یک حمله موشکی به پایتخت عربستان سعودی رخ داد که نیروهای دفاعی این کشور آن را در آسمان فرودگاه ریاض دفع کردند.
مسئولیت این حمله را شورشیان حوثی در یمن پذیرفتند، اما همان روز٬ وزیر خارجه عربستان در گفت‌وگویی با شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان تأکید کرد که ایران در این رخداد دست داشته است.
امروز نیکی هلی٬ نماینده آمریکا در سازمان ملل٬ نیز متحد خواستار واکنش به ایران در موضوع حمله موشکی از یمن به عربستان سعودی شد.
نیکی هیلی ضمن متهم کردن ایران به تامین موشکی که در ماه ژوئیه از سوی حوثی ها به سمت عربستان پرتاب شد، مدعی شد این اقدام «نقض دو قطعنامه شورای امنیت از سوی تهران است» و باید نسبت به آن واکنش نشان داد.
غلامعلی خشرو٬ نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد٬ به اتهام‌های واردشده از سوی عربستان، مبنی بر دخالت و نقش ایران در حمله موشکی‌ حوثی‌های یمن به ریاض، اعتراض کرده‌است.
غلامعلی خوشرو در نامه‌ای به دبیرکل، و رییس شورای امنیت ملل متحد گفته است این اتهام‌ها «برخلاف منشور ملل متحد در ممنوعیت تهدید به توسل به زور است».
آقای خوشرو ۱۶ آبان ماه، اتهام‌های واردشده از سوی مقام‌های پادشاهی عربستان را «مخرب، تحریک‌آمیز و در تناقض آشکار با بند ۴ ماده ۲ منشور ملل متحد در ممنوعیت تهدید به توسل به زور» دانسته است.
فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا که در واشنگتن به سر می برد٬ در مواجهه با این بحران منطقه‌ای ضمن ابراز نگرانی از بالا گرفتن تنش‌ها در روابط تهران و ریاض در پی حمله موشکی انصارالله یمن به ریاض، خواستار خویشتنداری ریاض و تهران شد.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

آتیئست ....- گمراه تر از گمراه کسی است ک ب جای ترک دین دینش را عوض میکند..... ما همه بشر بودیم!... تا اینکه نژاد! ارتباطمان را برید!! مذهب! از یکدیگر جدایمان ساخت!! سیاست! بینمان دیوار کشید!! و ثروت! از ما طبقه ساخت 👤صادق هدايت

تعداد نوشته ها : 2451

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا