اعزام رضا شهابی به بیمارستان با دستنبد Reviewed by Momizat on .  روز یکشنبه بیستم آبان رضا شهابی به دلیل عوارض جسمی در ناحیه گردن و کمر و پاهایش، از زندان رجایی شهر به درمانگاه بیمارستان امام خمینی اعزام شد و پس از معاینه پز  روز یکشنبه بیستم آبان رضا شهابی به دلیل عوارض جسمی در ناحیه گردن و کمر و پاهایش، از زندان رجایی شهر به درمانگاه بیمارستان امام خمینی اعزام شد و پس از معاینه پز Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آخرین اخبار » اعزام رضا شهابی به بیمارستان با دستنبد

اعزام رضا شهابی به بیمارستان با دستنبد

اعزام رضا شهابی به بیمارستان با دستنبد
 
 روز یکشنبه بیستم آبان رضا شهابی به دلیل عوارض جسمی در ناحیه گردن و کمر و پاهایش، از زندان رجایی شهر به درمانگاه بیمارستان امام خمینی اعزام شد و پس از معاینه پزشک دوباره به زندان منتقل شد.

کیهان نوین: مأموران زندان رضا شهابی را « با دستبند » به بیمارستان بردند و اعتراض این کارگر زندانی به مسئولان زندان در این مورد را نشنیده گرفتند. این در حالیست که پیشتر بر اساس پیگیری همسر رضا شهابی، دادستانی تعهد کرده بود که رضا شهابی بدون دستنبد به بیمارستان برده خواهد شد.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه از «زدن دستبند به رضا شهابی و غل و زنجیر کردن فعالان کارگری و معلمان» شدیدا انتقاد و آن را محکوم کرده است.

این سندیکا در بیانیه خود آورده که که رضا شهابی٬ «تنها از حقوق کارگران دفاع کرده و حکم زندان برای ایشان بسیار ناعادلانه است.»

این سندیکا خواستار آزادی «بی‌قید و شرط» این عضو زندانی خود و لغو محکومیت زندان دیگر اعضای سندیکا، ابراهیم مددی و داود رضوی، شد.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوس‌رانی تهران و حومه در بخش دیگری از بیانیه خود «زندان و تعقیب و و مراقبت پلیسی – امنیتی – قضایی فعالان کارگری، معلمان و دیگر فعالان صنفی» را محکوم کرده است.

رضا شهابی پیش تر با درخواست آزادی بی‌قید و شرط اعلام اعتصاب غذا کرد و روز پنجم مهر در پی وعده‌های یک مقام امنیتی مبنی بر رسیدگی به خواسته هایش، پس از ۵۰ روز به اعتصاب غذای خود پایان داد اما تا کنون اقدامی برای رسیدگی به پرونده وی نشده و همچنین از حق درمان نیز محروم مانده است.

ربابه رضایی، همسر رضا شهابی پس از ملاقات روز چهارشنبه ۱۹ مهرماه گفته است: «نیمی از بدن رضا شهابی بی‌حس شده است. او در اثر افزایش فشار خون به خونریزی بینی دچار شده و از درد شدید معده رنج می‌برد. پس از شکستن اعتصاب غذا می‌بایست مورد آزمایش پزشکی قرار گیرد و بستری شود اما علی‌رغم تایید پزشکی قانونی مسئولان زندان از انتقال او به بیمارستان سرباز می زنند.»

 

 

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

من صدای زندانیان سیاسی و عقیدتی هستم .

تعداد نوشته ها : 2422

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا