اخراج یک استاد دانشگاه آزاد در اراک Reviewed by Momizat on . روز یکشنبه ۲۱ آبان ماه  یک استاد دانشگاه در اراک با دستور علی‌اکبر ولایتی و به اتهام «توهین به مقدسات و انتشار عقاید الحادی» اخراج شد. کیهان نوین: یکی از مدرسان روز یکشنبه ۲۱ آبان ماه  یک استاد دانشگاه در اراک با دستور علی‌اکبر ولایتی و به اتهام «توهین به مقدسات و انتشار عقاید الحادی» اخراج شد. کیهان نوین: یکی از مدرسان Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » top » اخراج یک استاد دانشگاه آزاد در اراک

اخراج یک استاد دانشگاه آزاد در اراک

اخراج یک استاد دانشگاه آزاد در اراک
 
روز یکشنبه ۲۱ آبان ماه  یک استاد دانشگاه در اراک با دستور علی‌اکبر ولایتی و به اتهام «توهین به مقدسات و انتشار عقاید الحادی» اخراج شد.

کیهان نوین: یکی از مدرسان دانشگاه آزاد اراک، روز یکشنبه ۲۱ آبان ماه  با دستور علی‌اکبر ولایتی، رییس هیات موسس این دانشگاه از تدریس در این دانشگاه محروم شد.

گفتنی است این مدرس دانشگاه آزاد اراک «هنگام تدریس و در حضور دانشجویان به پیامبر اسلام و سایر مقدسات اسلامی اهانت کرده است.»

لازم به ذکر است  اخراج این مدرس دانشگاه بدون برگزاری دادگاه و با دستور مستقیم رییس هیات موسس این دانشگاه و با استناد به حکمی از سوی کمیته انضباطی دانشگاه صورت گرفته است.

در نامه اخراج این استاد که طبق دستور ریاست دانشگاه آزاد قطعی و غیرقابل تجدیدنظرخواهی است، اتهام این مدرس دانشگاه توهین به پیامبر اسلام و زیر سئوال بردن حجاب اسلامی عنوان شده است. در نامه علی اکبر ولایتی خطاب به عباسعلی حیدری، سرپرست دانشگاه آزاد اراک آمده است: «حداکثر ظرف مدت ۲۴ ساعت از تاریخ ابلاغ این نامه نسبت به خلع وی از کلیه سمت‌های دانشگاهی و آموزشی و اخراج قطعی نامبرده از دانشگاه آزاد اسلامی اقدام نمایید و نتیجه را به اینجانب منعکس نمایید. لازم به ذکر است که این دستورالعمل قطعی است و به هیچ وجه امکان تجدیدنظر توسط هیچ مقامی در آن مورد قبول نمی‌باشد.»

دانشگاه آزاد اسلامی در حالی بدون دادگاه و حتی بدون ذکر نام یک مدرس را به اتهام «توهین به مقدسات» و با استناد به آیین‌نامه داخلی و دستور ریاست، اخراج کرده است که این اتهام موضوع ماده ۵۱۳ قانون مجازات و تعزیرات بازدارنده ایران است و اثبات آن نیازمند دادگاه و طی شدن فرایند قضایی است و در صورت اثبات می‌تواند تا پنج سال زندان را به همراه داشته باشد.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

من صدای زندانیان سیاسی و عقیدتی هستم .

تعداد نوشته ها : 2421

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا