احضار پرستو فروهر از سوی دادگاه انقلاب Reviewed by Momizat on . پرستو فروهر، دختر داریوش و پروانه فروهر که از قربانیان قتل های سیاسی پائیز ۱۳۷۷ موسوم به «قتل های زنجیره ای» است، می گوید از سوی دادگاه انقلاب احضار شده است. کی پرستو فروهر، دختر داریوش و پروانه فروهر که از قربانیان قتل های سیاسی پائیز ۱۳۷۷ موسوم به «قتل های زنجیره ای» است، می گوید از سوی دادگاه انقلاب احضار شده است. کی Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » top » احضار پرستو فروهر از سوی دادگاه انقلاب

احضار پرستو فروهر از سوی دادگاه انقلاب

احضار پرستو فروهر از سوی دادگاه انقلاب
 
پرستو فروهر، دختر داریوش و پروانه فروهر که از قربانیان قتل های سیاسی پائیز ۱۳۷۷ موسوم به «قتل های زنجیره ای» است، می گوید از سوی دادگاه انقلاب احضار شده است.

کیهان نوین: خانم فروهر در یادداشتی خبر داده که با شکایت وزارت اطلاعات دولت حسن روحانی، یک شعبه دادگاه انقلاب او را به «تبلیغ علیه نظام» و «توهین به مقدسات» متهم کرده است.

خانم فروهر در نوزده سال گذشته اجازه برگزاری عمومی مراسم سالگرد برای پدر و مادرش نداشته است.

قتل های زنجیره ای در پاییز سال ۱۳۷۷ در زمان دولت محمد خاتمی روی داد. بعد از توجه رسانه ها، گروهی از وزارت اطلاعات به عنوان «عوامل خودسر» عامل این کشتار معرفی شدند و سردسته آنها «سعید امامی» به طرزی مشکوک در زندان خودکشی کرد. در این کشتار علاوه بر فروهرها، از محمد مختاری، محمدجعفر پوینده، مجید شریف و پیروز دوانی به عنوان سایر قربانیان نام برده می شود.

همان زمان قربانعلی دری نجف آبادی وزیر وقت اطلاعات از سمت خود کناره گرفت. منتقدان حکومت می گویند مقام های عالی حکومت در جریان این کشتار قرار داشته اند.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

من آزادی میخواستم!!! من آزادی را با عشق میخواستم... انها با اسارت تحویلم دادند!!! من زیستن را با آزادی میخواستم... ان ها به خفت دچارم کردند!!! من نانوشته ها دیدم و نادیده ها خواندم وقتی که گناه ابزار بود و قانون بهانه وقتی رهایی جرم محسوب می شد و طلبش هنجار جامعه من زندان را چشیده ام! من طعم تلخ اسارت را با خون دل خورده ام...؛ زندان... عشق... آزادی ... و آزادی ... چه بی مهابا پر‌ کشیدی از سرزمینم...

تعداد نوشته ها : 1896

ارسال یک دیدگاه

Protected by WP Anti Spam

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا