احضار شماری از مدیران کانال‌های تلگرامی از سوی اداره اطلاعات Reviewed by Momizat on . در روز های اخیر دست‌کم ۵ تن از فعالان فرهنگی و مدیران کانال‌های تلگرامی در استان گلستان از سوی اداره اطلاعات احضار شدند. کیهان نوین:  وزارت اطلاعات در روز های گ در روز های اخیر دست‌کم ۵ تن از فعالان فرهنگی و مدیران کانال‌های تلگرامی در استان گلستان از سوی اداره اطلاعات احضار شدند. کیهان نوین:  وزارت اطلاعات در روز های گ Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آخرین اخبار » احضار شماری از مدیران کانال‌های تلگرامی از سوی اداره اطلاعات

احضار شماری از مدیران کانال‌های تلگرامی از سوی اداره اطلاعات

احضار شماری از مدیران کانال‌های تلگرامی از سوی اداره اطلاعات
 
در روز های اخیر دست‌کم ۵ تن از فعالان فرهنگی و مدیران کانال‌های تلگرامی در استان گلستان از سوی اداره اطلاعات احضار شدند.

کیهان نوین:  وزارت اطلاعات در روز های گذشته دستکم پنج تن از فعالان فرهنگی استان گلستان را به دلیل انتشار مطلب در تلگرام در خصوص فرهنگ ترکمنی احضار کرده است.

یک منبع مطلع در این خصوص گفت: «این افراد از فعالان فرهنگی ترکمن‌ها بودند و در کانال‌های تلگرامی درباره زبان مادری و فرهنگ ترکمنی مطالب مفیدی به اشتراک می‌گذاشتند.»

این منبع مطلع در ادامه افزود: «مأموران بازور و تهدید و ایجاد جو روانی از این افراد تعهد کتبی گرفتند که به فعالیت‌های خودسامان ببخشند و در نوشتن پست‌های تلگرامی دقت کنند تا احیاناً مطلبی علیه نظام به اشتراک نگذارند».

وی در ادامه گفت: «این فعالان از شهرهای گنبدکاووس، بندر ترکمن و کلاله هستند و هیچ‌گونه سابقه کیفری ندارند».

گفتنی است بر اساس منابع رسمی شبکه تلگرام در ایران حدود ۲۴ میلیون کاربر دارد و در سال‌های گذشته با گسترش و محبوبیت شبکه تلگرام، حکومت ایران برای سرکوب فعالان با اعمال‌نفوذ بر سرورهای این شبکه یا فیلتر کردن کانال‌های تلگرامی مدیران این شبکه را هدف قرار می‌دهد.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

آتیئست ....- گمراه تر از گمراه کسی است ک ب جای ترک دین دینش را عوض میکند..... ما همه بشر بودیم!... تا اینکه نژاد! ارتباطمان را برید!! مذهب! از یکدیگر جدایمان ساخت!! سیاست! بینمان دیوار کشید!! و ثروت! از ما طبقه ساخت 👤صادق هدايت

تعداد نوشته ها : 2451

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا