احضار اسفندیار رحیم مشایی به دادگاه انقلاب Reviewed by Momizat on . دادگاه انقلاب ایران اسفندیار رحیم مشایی را به اتهام توهین به رهبر، تبلیغ علیه نظام، تصرف غیرقانونی در اموال دولتی، توهین به مسئولان نظام و نشراکاذیب به قصد تشوی دادگاه انقلاب ایران اسفندیار رحیم مشایی را به اتهام توهین به رهبر، تبلیغ علیه نظام، تصرف غیرقانونی در اموال دولتی، توهین به مسئولان نظام و نشراکاذیب به قصد تشوی Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آخرین اخبار » احضار اسفندیار رحیم مشایی به دادگاه انقلاب

احضار اسفندیار رحیم مشایی به دادگاه انقلاب

احضار اسفندیار رحیم مشایی به دادگاه انقلاب
 
دادگاه انقلاب ایران اسفندیار رحیم مشایی را به اتهام توهین به رهبر، تبلیغ علیه نظام، تصرف غیرقانونی در اموال دولتی، توهین به مسئولان نظام و نشراکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی احضار کرد.

کیهان نوین : روز دوشنبه ۲۲ آبان متن این احضاریه منتشر شده که تاریخ صدور آن ۲۱ آبان‌ است.

مطابق احضاریه، آقای رحیم مشایی ۵ روز مهلت دارد تا در شعبه ۴ بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه حاضر شود و در غیر این صورت جلب خواهد شد.

مشخص نیست که قوه قضاییه ایران، احضاریه اخیر اسفندیار رحیم مشایی را مشخصا به دلیل کدام اظهارات یا اقدامات او صادر کرده، ولی آقای مشایی در ماه های گذشته، انتقادات تندی را علیه مسئولان قضایی ایران مطرح کرده است.

وی از نزدیک ترین یاران محمود احمدی نژاد است و در دوران ریاست جمهوری او دارای بیشترین میزان نفوذ بر او تلقی می شد.

او از جمله در مرداماه، با انتقاد از اقدامات دستگاه قضایی ایران علیه حمید بقایی گفت که “شما بی‌خود می‌کنید تعقیب قضایی کنید”. آقای مشایی در جلسه ای با حضور محمود احمدی نژاد به قوه قضاییه هشدار داد: “با دم شیر بازی می‌کنید.”

اینها بخاطر توهین به رهبری به دادگاه اجضار میشوند و هیچ کس از آنها بابت طرح مسکن مهر و پروژه ای که امروز فاجعه به بار آورد در کرمانشاه باز خواست نمی کند.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

تعداد نوشته ها : 104

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا