احتمال فسخ قرارداد بوئینگ با ایران ایر Reviewed by Momizat on . «دولت ترامپ به بویینگ اجازه نمی‌دهد هواپیما به ایران بفروشد»مقامات آمریکایی می‌گویند کنگره آمریکا دولت ترامپ را برای توقف معامله فروش هواپیماهای بویینگ به ایران «دولت ترامپ به بویینگ اجازه نمی‌دهد هواپیما به ایران بفروشد»مقامات آمریکایی می‌گویند کنگره آمریکا دولت ترامپ را برای توقف معامله فروش هواپیماهای بویینگ به ایران Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آخرین اخبار » احتمال فسخ قرارداد بوئینگ با ایران ایر

احتمال فسخ قرارداد بوئینگ با ایران ایر

احتمال فسخ قرارداد بوئینگ با ایران ایر
 

«دولت ترامپ به بویینگ اجازه نمی‌دهد هواپیما به ایران بفروشد»مقامات آمریکایی می‌گویند کنگره آمریکا دولت ترامپ را برای توقف معامله فروش هواپیماهای بویینگ به ایران ایر تحت فشار گذاشته است.

کیهان نوین : توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ که در زمان ریاست جمهوری باراک اوباما با ایران بسته شد، راه را برای شرکت هواپیمایی بویینگ باز کرد تا قراردادی با شرکت ایران ایر که تحت نظارت دولت ایران است، ببندد.
این در حالی است که مشخص شده ایران ایر از هواپیماهای تجاری برای حمل و نقل نظامیان و اسلحه استفاده می‌کند.

به گفته مقامات آمریکایی تصمیم اخیر دولت ترامپ مبنی بر افزایش تحریم‌های اقتصادی بر ایران و همچنین تایید نکردن توافق هسته‌ای باعث شده است نسبت به فروش بویینگ به ایران‌ایر حساسیت‌ های بیشتری به وجود بیاید.

مقامات آمریکایی همچنین می‌گویند ترامپ قصد دارد معامله فروش هواپیما به ایران را فسخ کند چرا که این هواپیماها برای مقاصد تروریستی استفاده می‌شوند.

کنگره آمریکا در ماه اوت شواهد تازه‌ای یافت مبنی بر این که ایران ایر قوانین بین‌المللی را نقض کرده است و با استفاده از هواپیماهای تجاری، نیروهای نظامی را به سوریه میفرستد.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

تعداد نوشته ها : 104

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا