تحویل دو فروند هواپیمای «ای‌تی‌آر» دیگر به ایران Reviewed by Momizat on . روز گذشته شرکت هواپیماسازی ایتالیایی- فرانسوی «ای‌تی‌آر» دو فروند دیگر از این هواپیما را به ایران تحویل داد.   کیهان نوین:  این دو فروند هواپیما در تولوز ف روز گذشته شرکت هواپیماسازی ایتالیایی- فرانسوی «ای‌تی‌آر» دو فروند دیگر از این هواپیما را به ایران تحویل داد.   کیهان نوین:  این دو فروند هواپیما در تولوز ف Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آخرین اخبار » تحویل دو فروند هواپیمای «ای‌تی‌آر» دیگر به ایران

تحویل دو فروند هواپیمای «ای‌تی‌آر» دیگر به ایران

تحویل دو فروند هواپیمای «ای‌تی‌آر» دیگر به ایران
 
روز گذشته شرکت هواپیماسازی ایتالیایی- فرانسوی «ای‌تی‌آر» دو فروند دیگر از این هواپیما را به ایران تحویل داد.

 

کیهان نوین:  این دو فروند هواپیما در تولوز فرانسه به مدیرعامل شرکت هواپیمایی ایران ایر تحویل داده شدند و صبح پنج‌شنبه ۶ مهر بر باند فرودگاه مهرآباد نشستند.

پیش از این، در تاریخ ۲۷ اردیبهشت‌ماه سال جاری نیز چهار فروند هواپیمای «ای‌تی‌آر» به ایران تحویل داده شده بود.

این هواپیماها که از سوی ایران‌ایر خریداری شده‌اند از نوع «ای‌تی‌آرـ۷۲» هستند که حدود ۷۰ نفر ظرفیت مسافرگیری دارند و می‌توانند ۱۵۰۰ کیلومتر بدون توقف پرواز کند.

گفته شده که این هواپیما در پروازهای داخلی مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

قرارداد خرید ۲۰ فروند هواپیمای «ای‌تی‌آر» بین این شرکت و ایران‌ایر در تاریخ ۲۰ فروردین ماه سال گذشته بسته شد و قرار است تمامی این هواپیماها تا پایان سال ۲۰۱۸ میلادی به ایران تحویل داده شوند.

با ورود دو فروند هواپیمای‌ «ای‌تی‌آر»، تعداد هواپیماهای جدید که پس از توافق هسته‌ای وارد ناوگان هوایی ایران شده‌اند به ۹ فروند هواپیما رسیده است.

شرکت ایتالیایی- فرانسوی «ای‌تی‌آر» پس از ایرباس و بوئینگ، سومین شرکت هواپیماسازی است که در پی توافق هسته‌ای ایران و کشورهای قدرتمند به طرف قرارداد ایران برای نوسازی ناوگان فرسوده خطوط هواپیمایی‌اش تبدیل شده است.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

من آزادی میخواستم!!! من آزادی را با عشق میخواستم... انها با اسارت تحویلم دادند!!! من زیستن را با آزادی میخواستم... ان ها به خفت دچارم کردند!!! من نانوشته ها دیدم و نادیده ها خواندم وقتی که گناه ابزار بود و قانون بهانه وقتی رهایی جرم محسوب می شد و طلبش هنجار جامعه من زندان را چشیده ام! من طعم تلخ اسارت را با خون دل خورده ام...؛ زندان... عشق... آزادی ... و آزادی ... چه بی مهابا پر‌ کشیدی از سرزمینم...

تعداد نوشته ها : 1896

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا