بی نتیجه خواندن اعلام استقلال کاتالونیا توسط نخست وزیر اسپانیا Reviewed by Momizat on . ماریانو راخوی، نخست وزیر اسپانیا، هرگونه اعلام استقلال توسط دولت منطقه‌ای کاتالونیا را بی نتیجه توصیف کرده و گزینه لغو خودمختاری این منطقه را محتمل دانسته است. ماریانو راخوی، نخست وزیر اسپانیا، هرگونه اعلام استقلال توسط دولت منطقه‌ای کاتالونیا را بی نتیجه توصیف کرده و گزینه لغو خودمختاری این منطقه را محتمل دانسته است. Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آخرین اخبار » بی نتیجه خواندن اعلام استقلال کاتالونیا توسط نخست وزیر اسپانیا

بی نتیجه خواندن اعلام استقلال کاتالونیا توسط نخست وزیر اسپانیا

بی نتیجه خواندن اعلام استقلال کاتالونیا توسط نخست وزیر اسپانیا
 
ماریانو راخوی، نخست وزیر اسپانیا، هرگونه اعلام استقلال توسط دولت منطقه‌ای کاتالونیا را بی نتیجه توصیف کرده و گزینه لغو خودمختاری این منطقه را محتمل دانسته است.

کیهان نوین: آقای راخوی در مصاحبه‌ای با روزنامه «ال پایس» که ۱۶ مهر ماه منتشر شده، در پاسخ به پرسشی در ارتباط با به‌کار‌گیری احتمالی ِ بخشی از قانون اساسی برای تعلیق خودمختاری کاتالونیا، گفته است «من هیچ گزینه‌ای را رد نمی‌کنم».

او می‌گوید «ولی من باید همه‌چیز را در زمان خودش انجام دهم… مایل هستم که تهدیدها در مورد اعلام استقلال [از طرف منطقه کاتالونیا] هرچه‌زودتر متوقف شود».

نخست‌وزیر اسپانیا می‌گوید بهترین وضعیت این است که مادرید مجبور نباشد دست به انتخاب گزینه‌های شدید بزند.

پیش از این نیز وزیر دادگستری اسپانیا، گفته بود در صورتی که پارلمان کاتالونیا استقلال این منطقه را اعلام کند،‌ دولت مرکزی این کشور می‌تواند با استفاده از حقی تعیین‌شده در قانون اساسی فعالیت دولت منطقه‌ای را به حال تعلیق در آورد.

این گفته‌ها اشاره به ماده ۱۵۵ قانون اساسی اسپانیا دارد، که بر پایه آن دولت مرکزی می‌تواند اختیارات خودمختاری کاتالونیا را به حال تعلیق درآورد.

این واکنش‌ها در کنار تظاهرات، هشدارها و تهدیدهای دو طرف، طی هفته‌های گذشته و در پیوند با همه‌پرسی در کاتالونیا صورت گرفته‌اند.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

تعداد نوشته ها : 362

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا