اخراج گروهی از پناهجویان افغان از سوئد Reviewed by Momizat on . منابع خبری از اخراج اجباری شماری از پناهجویان از سوئد به افغانستان خبر دادند. کیهان نوین: رادیو فارسی سوئد گزارش داد:امروز یک گروه از افغان‌هایی که به درخواست پ منابع خبری از اخراج اجباری شماری از پناهجویان از سوئد به افغانستان خبر دادند. کیهان نوین: رادیو فارسی سوئد گزارش داد:امروز یک گروه از افغان‌هایی که به درخواست پ Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آخرین اخبار » اخراج گروهی از پناهجویان افغان از سوئد

اخراج گروهی از پناهجویان افغان از سوئد

اخراج گروهی از پناهجویان افغان از سوئد
 
منابع خبری از اخراج اجباری شماری از پناهجویان از سوئد به افغانستان خبر دادند.

کیهان نوین: رادیو فارسی سوئد گزارش داد:امروز یک گروه از افغان‌هایی که به درخواست پناهجویی خود جواب منفی دریافت کرده‌اند با پرواز اختصاصی از سوئد به افغانستان اخراج می‌شوند.

پلیس مرزی سوئد در این زمینه ابراز نظر نمی‌کند ولی فعالین حقوق پناهجویی از تهیه مدارک سفر برای چندین پناهجو مطلع شده‌اند. این خبر را مشاور مطبوعاتی وزارت مهاجرین و عودت کنندگان افغانستان، حفیظ احمد میاخیل، تائید می‌کند.
فردا تعداد ۱۷ تن از سوئد به میدان هوای کابل می‌رسند.

این سومین اخراج اجباری گروهی است که در سال جاری از سوئد به افغانستان صورت می‌گیرد. اخراج امروزی بعد از گذشت چند روز از انتقاد سازمان عفو بین‌الملل نسبت به اخراج‌های اجباری از کشورهای اتحادیه اروپا به افغانستان انجام می‌یابد. این سازمان در یک پیام رسمی بیان می‌دارد که افراد اخراج شده به افغانستان با خطرهای شکنجه، ربوده‌شدن و یا مرگ روبه‌رو هستند.

برای انتقاد از اخراج گروهی امروز سازمان عفو بین الملل تظاهراتی را در برابر بازداشتگاه یوتبوری به راه می‌اندارد. ریبیکا هرمنسون اظهار می‌دارد:

– تظاهرات صلح‌امیزی داریم که در آن جوانان، سالمندان و نمایندگان کلیسا و سازمان‌های متفاوت شرکت خواهند کرد.

اداره مهاجرت چنین ارزیابی می‌کند که تا هنوز ممکن است اخراج‌ها را در برخی از نقاط افغانستان عملی کرد. به باور این اداره افرادی که امروز اخراج می‌شود دلیل پناهجویی شان به اندازه کافی موجه نبوده که بتوانند در سوئد بمانند.

اخراج پناهجویان با مسئولیت پُلیس مرزی کشور است. به باور رئیس این اداره، پاتریک انگستروم، اخراج‌های اجباری به‌صورت کلی بسیار پیچیده و دشوار هستند.
– ما به تمام پناهجویانی که در رابطه با اخراج‌ها با ‌ان‌ها در تماس می‌شویم و عدم تمایل شان به برگشت، احترام خیلی زیاد می‌گذاریم. ولی مسئولیت و وظیفه ما این است که تصمیم دادگاه را عملی کنیم و این اخراج‌ها را انجام بدهیم. او اضافه می‌کند: ما می‌خواهیم این اخراج‌ها به اندازه ممکن با احترام و با استفاده حداقل از اجبار صورت گیرد.

حفیظ احمد میاخیل با اشاره به گزارش سازمان عفو بین‌الملل بیان می‌دارد که وضعیت امنیتی در برخی از نقاط افغانستان همچنان ناآرام است.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

آتیئست ....- گمراه تر از گمراه کسی است ک ب جای ترک دین دینش را عوض میکند..... ما همه بشر بودیم!... تا اینکه نژاد! ارتباطمان را برید!! مذهب! از یکدیگر جدایمان ساخت!! سیاست! بینمان دیوار کشید!! و ثروت! از ما طبقه ساخت 👤صادق هدايت

تعداد نوشته ها : 2459

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا