اخراج شماری از پناهجویان از یونان به ترکیه Reviewed by Momizat on . یونان گروهی از پناهجویان را با یک پرواز اختصاصی از جزیره لسبوس به شهر ادانای ترکیه بازگردانده است. کیهان نوین: مقامات یونان با حمایت سازمان حفاظت از مرزهای اروپ یونان گروهی از پناهجویان را با یک پرواز اختصاصی از جزیره لسبوس به شهر ادانای ترکیه بازگردانده است. کیهان نوین: مقامات یونان با حمایت سازمان حفاظت از مرزهای اروپ Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آخرین اخبار » اخراج شماری از پناهجویان از یونان به ترکیه

اخراج شماری از پناهجویان از یونان به ترکیه

اخراج شماری از پناهجویان از یونان به ترکیه
 
یونان گروهی از پناهجویان را با یک پرواز اختصاصی از جزیره لسبوس به شهر ادانای ترکیه بازگردانده است.

کیهان نوین: مقامات یونان با حمایت سازمان حفاظت از مرزهای اروپایی “فرونتکس” بار دیگر گروهی از مهاجران را به ترکیه اخراج کردند. اخراج مهاجران در پی توافقنامه مهاجران میان اتحادیه اروپا و ترکیه با انتقادهای شدید سازمان های حقوق بشری روبرو است.

به گفته مقامات یونان خراج ها از یونان به ترکیه بر اساس توافقنامه مهاجران میان اروپا وترکیه صورت می گیرد.

اخراج مهاجران سوریایی پس از آن متوقف شده بود که دو مهاجر سوریایی، به خاطر اخراج شان به محکمه شکایت کرده بودند. آنها ادعا کرده بودند که ترکیه برای آنان کشوری امن نیست.

در ماه سپتامبر عالی ترین محکمه اداری یونان تصمیم نهایی اش را اعلام کرد و گفت که ترکیه برای این مهاجران کشور سومی امن محسوب می شود و به همین دلیل یک بار دیگر راه برای اخراج مهاجران سوریایی باز شد.

پلیس یونان اعلام کرده است که این مهاجران با یک پرواز اختصاصی از میدان هوایی جزیره لسبوس به شهر آدانا در ترکیه انتقال داده شدند.

مقامات در یونان گفته اند که اخراج ها از یونان به ترکیه با مفاد توافقنامه مهاجران میان اتحادیه اروپا و ترکیه مطابقت داشته است. براساس این توافقنامه که ماه مارچ سال گذشته امضا شده، مهاجرانی که به صورت غیرقانونی از ترکیه به یونان بیایند و درخواست پناهندگی شان در یونان قبول نشود، به ترکیه اخراج می شوند.

براساس این توافقنامه، در برابر هر مهاجر سوریایی اخراج شده از یونان به ترکیه، اتحادیه اروپا یک مهاجر دیگر سوریایی را به صورت قانونی از این کشور می پذیرد و براساس قانون تقسیم مهاجران، مستقیما به یکی از کشورهای عضوش می فرستد.

این توافقنامه هدفش این است که موج مهاجرت به اروپا از طریق ترکیه را متوقف کرده و از قاچاق انسان جلوگیری کند. پلیس یونان از زمان تطبیق این قرارداد تاکنون ۱۳۶۰ مهاجر را که فقط ۲۱۶ تن شان سوریایی بوده اند از یونان به ترکیه اخراج کرده است.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

آتیئست ....- گمراه تر از گمراه کسی است ک ب جای ترک دین دینش را عوض میکند..... ما همه بشر بودیم!... تا اینکه نژاد! ارتباطمان را برید!! مذهب! از یکدیگر جدایمان ساخت!! سیاست! بینمان دیوار کشید!! و ثروت! از ما طبقه ساخت 👤صادق هدايت

تعداد نوشته ها : 2451

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا