اختلافات مالی میلیاردی در بدهی‌های شهرداری تهران Reviewed by Momizat on .  شهردار تهران از «اختلاف ۳۲ هزار میلیاردی در بدهی‌های شهرداری تهران» خبر داد. کیهان نوین: براساس گزارش مالی منتشر شده شهرداری تهران «فقط ۶۸ درصد از درآمدهای نقد  شهردار تهران از «اختلاف ۳۲ هزار میلیاردی در بدهی‌های شهرداری تهران» خبر داد. کیهان نوین: براساس گزارش مالی منتشر شده شهرداری تهران «فقط ۶۸ درصد از درآمدهای نقد Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آخرین اخبار » اختلافات مالی میلیاردی در بدهی‌های شهرداری تهران

اختلافات مالی میلیاردی در بدهی‌های شهرداری تهران

اختلافات مالی میلیاردی در بدهی‌های شهرداری تهران
 
 شهردار تهران از «اختلاف ۳۲ هزار میلیاردی در بدهی‌های شهرداری تهران» خبر داد.

کیهان نوین: براساس گزارش مالی منتشر شده شهرداری تهران «فقط ۶۸ درصد از درآمدهای نقدی به خزانه واریز شده‌» و «پرسنل شهرداری ۵ هزار نفر از آمار اعلامی بیشتر است.»
خبرگزاری ایلنا بر همین اساس در گزارشی از بدهی ۵۲ هزار میلیارد تومانی این نهاد خبر داده و اعلام کرد که هزینه‌های شهرداری نیز بیش از هزار میلیارد تومان از درآمدهای آن بیشتر شده‌است.
براساس گزارش مالی منتشرشده از میزان درآمد و هزینه شهرداری تهران در شش‌ماهه اول سال، هزینه‌های شهرداری در شش‌ماهه اول سال هفت هزار و ۹۲۶ میلیارد تومان و درآمدهای آن شش هزار و ۷۶۶ میلیارد تومان بوده‌است. به این ترتیب، هزینه‌های این نهاد در این مدت هزار و ۱۶۰ میلیارد تومان از درآمد آن بیشتر شده‌است.
محمود میرلوحی، عضو شورای شهر تهران همچنین خبر داد که به گفته محمدعلی نجفی بدهی‌های این نهاد را ۵۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعلام کرده که ۳۰ هزار میلیارد تومان آن «بدهی قطعی است».
به گفته میرلوحی اما «بدهی واقعی از این هم بیشتر است»، چرا که بر اساس اساسنامه‌ها شرکت‌های وابسته شهرداری امکان گرفتن وام دارند و اگر همه اینها تجمیع و تلفیق شود، احتمال اینکه این میزان بیشتر شود نیز است.
محمد علی نجفی، شهردار تهران، سوم شهریور گفته بود که این نهاد بیش از ۱٫۷ برابر بودجه سال ۹۶ یعنی در حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان بدهی دارد.
به گفته نجفی، شهرداری تهران، «بالغ بر ۱۶ هزار میلیارد تومان به بانک‌ها (عمدتاً بانک شهر)، ۹ هزار میلیارد به پیمانکاران و پنج هزار میلیارد نیز برای پروژهای باز» بدهکار است.
اطلاعاتی که خبرگزاری ایلنا منتشر کرده مربوط به گزارشی محمد علی نجفی، شهردار جدید تهران، به اعضای شورای شهر است. قالیباف اما تمام گزارش‌های مربوط به فساد در شهرداری را رد و اعلام کرده که حتی یک مورد «تخلف سازمان‌یافته» در این نهاد وجود نداشته‌است.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

آتیئست ....- گمراه تر از گمراه کسی است ک ب جای ترک دین دینش را عوض میکند..... ما همه بشر بودیم!... تا اینکه نژاد! ارتباطمان را برید!! مذهب! از یکدیگر جدایمان ساخت!! سیاست! بینمان دیوار کشید!! و ثروت! از ما طبقه ساخت 👤صادق هدايت

تعداد نوشته ها : 2451

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا