۵۳۰ پناهجو درخطر اخراج از بلژیک Reviewed by Momizat on . تیو فرانک وزیر دولت در امور مهاجرت و پناهندگی بلژیک گفته است که ۵۳۰ پناهجو به زودی از بلژیک اخراج خواهند شد، او می گوید:در سال ۲۰۱۶ بیش از دوهزار و هفت‌صد تن در تیو فرانک وزیر دولت در امور مهاجرت و پناهندگی بلژیک گفته است که ۵۳۰ پناهجو به زودی از بلژیک اخراج خواهند شد، او می گوید:در سال ۲۰۱۶ بیش از دوهزار و هفت‌صد تن در Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آخرین اخبار » ۵۳۰ پناهجو درخطر اخراج از بلژیک

۵۳۰ پناهجو درخطر اخراج از بلژیک

۵۳۰ پناهجو درخطر اخراج از بلژیک
 
تیو فرانک وزیر دولت در امور مهاجرت و پناهندگی بلژیک گفته است که ۵۳۰ پناهجو به زودی از بلژیک اخراج خواهند شد، او می گوید:در سال ۲۰۱۶ بیش از دوهزار و هفت‌صد تن در این کشور درخواست پناهندگی داده‌اند که درخواست بیشتر آنها رد شده است.

کیهان نوین: به گزارش اسپوتنیک ، دولت بلژیک نسبت به حضور غیرقانونی پناهجویان در آن کشور هشدار داده می‌گوید که ۵۳۰ تن از پناهجویان  در این کشور در سال ۲۰۱۶ بازداشت شده و قرار است به زودی از بلجیم اخراج شوند.

بلژیک تاکید کرده که قرار است روند اخراج پناهجویان از این کشور دو برابر شود.
دولت بلژیک تاکید کرده که به عنوان یکی از اعضای اتحادیه اروپا، توافق‌نامه این اتحادیه با حکومت افغانستان در زمینه بازگشت داوطلبانه پناهجویان غیرقانونی را عملی کرده و این پناهجویان را اخراج می‌کند.
تیو فرانکن، وزیر دولت در امور مهاجرت و پناهندگی بلژیک می‌گوید که در سال ۲۰۱۶ بیش از دوهزار و هفت‌صد تن از شهروندان افغانستان در این کشور درخواست پناهندگی داده‌اند که درخواست بیشتر آنها رد شده است.
به گفته وی، افغان‌هایی که از قانون سرکشی کنند بازداشت و دوباره به افغانستان برگردانده می‌شوند.
تیو فرانکن می‌کند که در سال گذشته‌ی میلادی ۵۳۱ تن به صورت داوطلب از بلژیک و یاهم اجباری اخراج شدند. به گفته او، مقایسه آمار افرادی که در سال ۲۰۱۶ داوطلبانه از بلژیک خارج و یا رد مرز شدند، نسبت به سال ۲۰۱۵ که ۲۰۳ تن بودند تقریبا سه برابر افزایش را نشان می‌دهد.

وزیر دولت در امور مهاجرت و پناهندگی بلژیک می‌افزاید که حکومت مصمم است تا شش شیوه مختلف را در مورد آن عده از افغان‌هایی که به صورت غیرقانونی به بلژیک رفته‌اند، عملی کند.
اجرای توافق‌نامه «دوبلین» که براساس آن هر شهروند افغانستان به حوزه شنگن می‌روند، به کشور مبدا باز گردانده می‌شود.
شیوه دوم این است که بلژیک از هر شهروند افغانستان که به این کشور وارد می‌شود، نشان انگشت می‌گیرد و آن را در سطح بین‌المللی بررسی می‌کند تا مشخص شود این پاهجو از کجا به شکل غیرقانونی به اروپا رفته و در کجا درخواست پناهندگی داده و از چه هویتی استفاده کرده است.
به گفته این مقام دولت بلژیک، پناهجویانی که ادعا می‌کنند کودک هستند و اما نمی‌توانند آن را ثابت کنند باید یک آزمایش صحی را بپذیرند که بر مبنای آن سن شخص به صورت عاجل مشخص خواهد شد. به گفته تیو فرانکن، بررسی‌ها نشان داده است که بیشتر از ۶۰ درصد افراد متقاضی پناهندگی که گفته‌اند کودک هستند اما در حقیقت بزرگ سال بوده‌اند.
او هم‌چنین تاکید کرده که حکومت بلژیک به متقاضیان پناهندگی پول نقد نخواهد داد و در صورتی که تقاضای پناهندگی یک فرد رد شود، باید به افغانستان برود و دیگر به وی مساعدت نیز نخواهد شد. به گفته او، این افراد باید در نظر داشته باشند که زندگی در بلژیک بدون داشتن پول، خانه و یا شغل، رنج آور و مصیبت بار است.
تیو فرانکن گفته است که پارلمان بلژیک، ۲۸ آپریل ۲۰۱۶ میلادی قانونی را تصویب کرد که براساس آن پاسخ درخواست‌های پناهندگی نه به صورت قطعی، بلکه به گونه موقت باشد و در این صورت به کسانی که درخواست پناهندگی شان قبول می‌شود به مدت پنج سال اجازه داده می‌شود تا در این کشور بود و باش داشته باشند و بعد از آن تقاضای آنان دوباره مورد بررسی قرار می‌گیرد و چنانچه در کشورشان جنگ نباشد و یا تحت پیگرد قانونی و تعقیب نباشند، این اجازه نامه نیز باطل و به وطن شان بازگردانده می‌شوند.

دولت بلژیک می‌افزاید که این کشور کمپاین شش ماهه‌ای را از اول آگست ۲۰۱۶ تا ۳۱ جنوری ۲۰۱۷، در ولایات کابل، بغلان، کندز، غزنی و ننگرهار راه‌اندازی کرد تا به شهروندان افغانستان به ویژه باشندگان این ولایات که بیشتر به بلژیک رفته‌اند، در مورد پیامدهای مهاجرت غیرقانونی به بلژیک اطلاع رسانی کند.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

آتیئست ....- گمراه تر از گمراه کسی است ک ب جای ترک دین دینش را عوض میکند..... ما همه بشر بودیم!... تا اینکه نژاد! ارتباطمان را برید!! مذهب! از یکدیگر جدایمان ساخت!! سیاست! بینمان دیوار کشید!! و ثروت! از ما طبقه ساخت 👤صادق هدايت

تعداد نوشته ها : 2451

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا