گزارشی از پدیده فرزند فروشی در استان یزد Reviewed by Momizat on . طبق این گزارش ،پدیده فرزند فروشی در استان یزد یک پدیده نوظهور است که تبدیل به تجارتی سودآور برای دلالان آن شده است. کیهان نوین: اخیرا در یزد و برخی از شهرستان‌ه طبق این گزارش ،پدیده فرزند فروشی در استان یزد یک پدیده نوظهور است که تبدیل به تجارتی سودآور برای دلالان آن شده است. کیهان نوین: اخیرا در یزد و برخی از شهرستان‌ه Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آخرین اخبار » گزارشی از پدیده فرزند فروشی در استان یزد

گزارشی از پدیده فرزند فروشی در استان یزد

گزارشی از پدیده فرزند فروشی در استان یزد
 
طبق این گزارش ،پدیده فرزند فروشی در استان یزد یک پدیده نوظهور است که تبدیل به تجارتی سودآور برای دلالان آن شده است. کیهان نوین: اخیرا در یزد و برخی از شهرستان‌های استان عده‌ای به عنوان دلال فرزندان تازه متولد شده در خانواده‌های معتاد، فرزندان زنان معتاد و یا خانواده‌های فقیری که نمی‌خواهند فرزند خود را نگهدارند را به مبالغ ۱۵ تا ۳۰ میلیون می‌فروشند و مبلغ ۱ تا ۲ میلیون نیز به خانواده فقیر یا معتاد می‌دهند.

افرادی که از طریق غیر قانونی اقدام به فرزندخواندگی کرده‌اند نمی‌توانند برای این بچه‌ها شناسنامه بگیرند و با مشکل مواجه می‌شوند.

تا کنون بیش از ۸۰ مورد از این موارد شناسایی شده‌اند که برای ۴۱ نفر از این بچه‌ها شناسنامه بر اساس ماده قانونی مبنی بر اینکه اگر کسی بچه‌ای را پیدا کرد تا قبل از شش ماه به مراجع قانونی مراجعه کرد می تواند شناسنامه بگیرد؛ صادر شده است اما بقیه شناسنامه ندارند.

علت پدیده تقریبا نو ظهور معامله کودکان در یزد ٬این است که ۶۰۰ خانواده در لیست انتظار هستند که از بهزیستی و از طرق قانونی صاحب فرزند شوند٬ این درحالی است که بهزیستی یزد فقط ۳۰ نوزاد دارد.
همین عامل سبب شده است که افرادی که نمی خواهند منتظر این زمانبندی باشند بدون طی مراحل قانونی اقدام به فرزند دار شدن و قبول کودکان به عنوان فرزندخواندگی می کنند. در نتیجه٬ حاصل سود و تجارت کلان دلالان ٬ کودکانی هستند که معامله شده اند.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

پرواز از استبداد

تعداد نوشته ها : 5468

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا