هشدار ناو ارتش جمهوری اسلامی به کشتی آمریکایی درخلیج فارس Reviewed by Momizat on . یک فروند ناو موشک‌انداز ارتش جمهوری اسلامی به یک کشتی جنگی آمریکایی هشدار داد که از یک لنج صدمه دیده ایرانی در خلیج فارس فاصله بگیرد و از یدک کشیدن آن صرفه نظر یک فروند ناو موشک‌انداز ارتش جمهوری اسلامی به یک کشتی جنگی آمریکایی هشدار داد که از یک لنج صدمه دیده ایرانی در خلیج فارس فاصله بگیرد و از یدک کشیدن آن صرفه نظر Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آخرین اخبار » هشدار ناو ارتش جمهوری اسلامی به کشتی آمریکایی درخلیج فارس

هشدار ناو ارتش جمهوری اسلامی به کشتی آمریکایی درخلیج فارس

هشدار ناو ارتش جمهوری اسلامی به کشتی آمریکایی درخلیج فارس
 
یک فروند ناو موشک‌انداز ارتش جمهوری اسلامی به یک کشتی جنگی آمریکایی هشدار داد که از یک لنج صدمه دیده ایرانی در خلیج فارس فاصله بگیرد و از یدک کشیدن آن صرفه نظر کند.

کیهان نوین: دریایی ارتش ایران ناو موشک‌انداز «فلاخن» را برای کمک به یک لنج ماهیگیری ایرانی ۴۵ کیلومتری جزیره جاسک اعزام کرده بود.

بنابر این گزارش کشتی جنگی آمریکایی با هشدار ناو ارتش جمهوری اسلامی از لنج صدمه دیده ایرانی دور می‌شود.

سرانجام ناو «فلاخن» این لنج ماهیگیری را که به سبب آب‌گرفتگی و خرابی موتور از نیروی دریایی ایران تقاضای کمک کرده بود تا ساحل یدک می‌کشد.

زمان دقیق این حادثه که در نزدیکی تنگه استراتژیک هرمز رخ داده، در گزارش مشخص نشده است.

مقامات آمریکایی هنوز نسبت به این حادثه واکنشی نشان نداده‌اند. دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در کارزارهای انتخاباتی‌اش تهدید کرده بود که در صورت نزدیک‌شدن قایق‌های سپاه، کشتی‌های آمریکایی دیگر مانند زمان ریاست جمهوری باراک اوباما تغییر مسیر نمی‌دهند.

در ماه‌های اخیر تنش میان نیروی دریایی ایران و ایالات متحده در خلیج فارس افزایش یافته.

یک ماه پیش، یک پهپاد ایرانی تا فاصله ۶۰ متری ناو هواپیمابر نیمیتس و ۳۳ متری یک جنگنده اف- ۱۸ که در حال فرود بود نزدیک شده بود.

سوم مرداد امسال نیز رسانه‌های آمریکایی و ایرانی گزارش دادند که یک ناو آمریکایی به سوی قایق سپاه که به صدمتری آن نزدیک شده بود، چند گلوله هشدار شلیک کرد. سپاه پاسداران ایران اما مسئولیت این حادثه را متوجه ناو آمریکایی کرد و اقدام این شناور را بی‌دلیل و تحریک‌آمیز دانست.

فرماندهان نیروی دریایی آمریکا ایران را به ایجاد مزاحمت برای کشتی‌های جنگی در خلیج فارس متهم کرده‌اند و گفته‌اند که چنین مانورهایی، دریانوردی در آب‌های بین‌المللی خلیج فارس را به خطر انداخته است.

ایران اما این اتهامات را رد می‌کند و می‌گوید ناوهای آمریکایی قوانین تردد در آبراه‌های بین‌المللی را به‌صورت حرفه‌ای و دقیق رعایت نمی‌کنند.

فرماندهان نیروی دریایی آمریکا هشدار داده‌اند که در صورت اشتباه محاسباتی، برخوردهای غیرحرفه‌ای قایق‌های ایرانی در آینده می‌تواند به رویارویی نظامی بینجامد.

روابط تهران و واشنگتن در ماه‌های پس از به قدرت رسیدن دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا تنش‌آلودتر شده‌است. آمریکا تحریم‌های جدیدی علیه برنامه موشکی ایران وضع کرده و سپاه پاسداران را عامل اصلی بی‌ثباتی در منطقه خوانده است.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

پرواز از استبداد

تعداد نوشته ها : 5536

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا