نگرانی وزارت خارجه آلمان به رفتار جمهوری اسلامی با زندانیان سیاسی اعتصابی Reviewed by Momizat on . وزارت‌خارجه آلمان ضمن ابراز نگرانی از وضعیت خطرناک سلامتی زندانیان سیاسی اعتصابی در زندان گوهردشت ، رفتار نظام ایران با زندانیان را نقض میثاق بین‌المللی حقوق مد وزارت‌خارجه آلمان ضمن ابراز نگرانی از وضعیت خطرناک سلامتی زندانیان سیاسی اعتصابی در زندان گوهردشت ، رفتار نظام ایران با زندانیان را نقض میثاق بین‌المللی حقوق مد Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آخرین اخبار » نگرانی وزارت خارجه آلمان به رفتار جمهوری اسلامی با زندانیان سیاسی اعتصابی

نگرانی وزارت خارجه آلمان به رفتار جمهوری اسلامی با زندانیان سیاسی اعتصابی

نگرانی وزارت خارجه آلمان به رفتار جمهوری اسلامی با زندانیان سیاسی اعتصابی
 
وزارت‌خارجه آلمان ضمن ابراز نگرانی از وضعیت خطرناک سلامتی زندانیان سیاسی اعتصابی در زندان گوهردشت ، رفتار نظام ایران با زندانیان را نقض میثاق بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی توصیف کرد.کیهان نوین: به گزارش رسیده  روز ۱۴شهریور  خانم بِربِل کوفلر نماینده ویژه دولت آلمان در امور حقوق‌بشر و کمکهای بشر دوستانه در وزارت‌خارجه این کشور اعلام کرد:

وضعیت تندرستی زندانیان سیاسی در زندان رجایی شهر که در اعتراض علیه جابه‌جایی‌شان به بخش فوق‌العاده کنترل شده زندان و شرایط غیرانسانی حبس دست به اعتصاب‌غذا زده‌اند، بسیار خطرناک است. آنها از رسیدگی درمانی مناسب محروم شده‌اند و امکان دیدار اعضای خانواده و وکلایشان از آنها سلب شده است.

وی افزود: این نحوه رفتار با زندانیان، در تعارض با مفاد پیمان بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی است که نظام حاکم بر ایران نیز از امضاکنندگان آن است.
نماینده ویژه دولت آلمان در امور حقوق‌بشر از مقامات جمهوری اسلامی خواست به تعهدات خود مبنی بر رفتار شایسته انسانی با زندانیان پایبند باشند.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

پرواز از استبداد

تعداد نوشته ها : 5536

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا