مخالفت باتجدید نظر در احکام شهروندان ایرانی آمریکایی ازسوی دادستان تهران Reviewed by Momizat on . عباس جعفری دولت آبادی، دادستان تهران، ۱۲ شهریور ماه اعلام کرده‌است که حکم ۱۰ سال حبس برای سه شهروند ایرانی آمریکایی  ژیائو وانگ، ،سیامک و باقر نمازی و نزار زکا، عباس جعفری دولت آبادی، دادستان تهران، ۱۲ شهریور ماه اعلام کرده‌است که حکم ۱۰ سال حبس برای سه شهروند ایرانی آمریکایی  ژیائو وانگ، ،سیامک و باقر نمازی و نزار زکا، Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آخرین اخبار » مخالفت باتجدید نظر در احکام شهروندان ایرانی آمریکایی ازسوی دادستان تهران

مخالفت باتجدید نظر در احکام شهروندان ایرانی آمریکایی ازسوی دادستان تهران

مخالفت باتجدید نظر در احکام شهروندان ایرانی آمریکایی ازسوی دادستان تهران
 
عباس جعفری دولت آبادی، دادستان تهران، ۱۲ شهریور ماه اعلام کرده‌است که حکم ۱۰ سال حبس برای سه شهروند ایرانی آمریکایی  ژیائو وانگ، ،سیامک و باقر نمازی و نزار زکا، شهروند لبنانی مقیم آمریکا، تائید و با تجدیدنظر در آن‌ها ممانعت به عمل آمده است.

کیهان نوین: جعفری دولت آبادی، در جریان نشست شورای معاونان دادستانی تهران، یک بار دیگر بر اتهام‌های واردشده به این چهار نفر تاکید کرده و گفته نزار زکا «به اتهام همکاری با دولت آمریکا»، سیامک و باقر نمازی «به اتهام همکاری با دولت‌های خارجی متخاصم» و ژیائو وانگ به اتهام «جمع‌آوری اطلاعات طبقه‌بندی‌شده و همکاری با دولت‌های خارجی» به ۱۰ سال زندان محکوم شده‌اند.

به گفته دادستان تهران احکام صادره در دادگاه تجدیدنظر تائید شده‌است.

این مقام ارشد قوه قضائیه اظهار داشته که «این پرونده‌ها و امثال آن، مصادیق ارتباط با شبکه‌های نفوذ در خارج از کشور و یا مدافعان نفوذ آمریکا در داخل کشور است». او توضیح بیشتری در مورد «شبکه‌های نفوذ خارجی» و «مدافعان نفوذ داخلی» نداده‌است.

گفته‌های دادستانی تهران تائیدی‌ست بر گزارش‌هایی که تا کنون به نقل از منابع دیگر در مورد رد درخواست تجدید نظر در حکم این شهروندان منتشر شده بود.

دانشگاه پرینستون در آمریکا، که آقای وانگ دانشجوی آن است، در ۲۶ مرداد ماه در بیانیه‌ای گفته بود درخواست تجدیدنظر رد شده‌است. دو هفته بعد وکیل آمریکاییِ سیامک و باقر نمازی نیز خبر داد که درخواست تجدیدنظر از سوی دادگاهی در ایران رد شده است.

با وجود اتهام‌هایی که دستگاه قضائی ایران به نمازی‌ها، زکا و وانگ زده، وکلا و اعضای خانواده این افراد، و نیز دولت ایالات متحده این اتهام‌ها را رد کرده‌اند.

جیسون پوبلِت، وکیل نزار زکا، گفته است «او تاکید می کند که بی‌گناه است و هیچ‌یک از کارهایی را که ایرانی‌ها می‌گویند، انجام نداده است». به گفته آقای پوبلت، زکا «حاضر نیست زیر فشار برای اعترافات، آبروی خود را از دست بدهد و گفته یا آزادی یا مرگ».

همسر ژیائو وانگ، می‌گوید اتهام‌های واردشده به او «بی‌اساس» و حکم صادره نیز «ناعادلانه» است. دانشگاه پرینستون نیز اتهام‌های وارد شده به دانشجوی خود را قویا رد و از زندانی کردن ناعادلانه او ابراز تاسف کرده‌است.

وکیل آقایان نمازی نیز اتهام‌های وارد شده به آن‌ها را رد کرده‌است.

ضمن آن‌که مجلس نمایندگان ایالات متحده در تیر ماه گذشته در قطعنامه‌ای گفته بود سپاه پاسداران ایران، سیامک نمازی، باقر نمازی، کارن وفاداری و شهروند چهارمی که هویتش به‌طور عمومی علنی نشده، و همچنین آفرین نیاسری و نزار ذکا را «گروگان گرفته‌است». دولت آمریکا نیز اتهام مشابهی را به دولت ایران زده‌است.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

پرواز از استبداد

تعداد نوشته ها : 5470

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا