عفو بین‌الملل خواستار آزادی راحله راحمی‌پور شد Reviewed by Momizat on . شامگاه یک‌شنبه سه مأمور امنیتی با حکم قضایی صادر شده از سوی دادسرای اوین وارد خانه راحله راحمی‌پور شده و او را بازداشت کرده اند. کیهان نوین: سازمان عفو بین‌المل شامگاه یک‌شنبه سه مأمور امنیتی با حکم قضایی صادر شده از سوی دادسرای اوین وارد خانه راحله راحمی‌پور شده و او را بازداشت کرده اند. کیهان نوین: سازمان عفو بین‌المل Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آخرین اخبار » عفو بین‌الملل خواستار آزادی راحله راحمی‌پور شد

عفو بین‌الملل خواستار آزادی راحله راحمی‌پور شد

عفو بین‌الملل خواستار آزادی راحله راحمی‌پور شد
 
شامگاه یک‌شنبه سه مأمور امنیتی با حکم قضایی صادر شده از سوی دادسرای اوین وارد خانه راحله راحمی‌پور شده و او را بازداشت کرده اند.

کیهان نوین: سازمان عفو بین‌الملل روز دوشنبه ۲۰ شهریورماه در بیانیه‌ای خواستار آزادی بی‌قید و شرط راحله راحمی‌پور، از بازماندگان اعدامی‌های دهه ۶۰ ایران، شد.

در بیانیه سازمان عفو بین‌الملل آمده است خانم راحمی‌پور روز یک‌شنبه ۱۹ شهریور در منزلش بازداشت شده و در حال حاضر خبری از او در دست نیست.

عفو بین‌الملل تاکید کرده است که: مقام‌های ایران باید به آزار و اذیت، ارعاب و پیگرد مدافعان حقوق بشر که در جست‌وجوی حقیقت و عدالت برای افرادی که خودسرانه اعدام شده یا ناپدید شده‌اند، هستند، پایان دهند.

 

راحله راحمی‌پور خواهر یکی از فعالان سیاسی است که بنا بر گزارش‌ها حدود سال ۱۳۶۳ اعدام شد. او در واقع به ‌دنبال یافتن برادرزاده خود به نام گلرو است که در زندان اوین متولد شد، اما ظاهرا بعد از ۱۵ روز به بهانه آزمایش پزشکی از مادرش جدا شد. در همان زمان به خانواده راحمی‌پور گفته شد که او فوت کرده است، اما مقامات هرگز گواهی فوت یا اطلاعاتی درباره شرایط مرگ یا دفن وی ارائه ندادند.

زمستان ۱۳۹۵ خانم راحمی‌پور به اتهام «تبلیغ علیه نظام» توسط دادگاه انقلاب تهران به یک سال زندان محکوم شد.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

من صدای زندانیان سیاسی و عقیدتی هستم .

تعداد نوشته ها : 2421

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا