حمله انتحاری به مسجد شیعیان در کابل Reviewed by Momizat on . این حمله علیه نمازگزاران شیعه در مسجد امام زمان، یکی از مساجد بزرگ این اقلیت مذهبی در کابل پایتخت افغانستان صورت گرفت. کیهان نوین: مقامات افغانستان اعلام کردند این حمله علیه نمازگزاران شیعه در مسجد امام زمان، یکی از مساجد بزرگ این اقلیت مذهبی در کابل پایتخت افغانستان صورت گرفت. کیهان نوین: مقامات افغانستان اعلام کردند Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آخرین اخبار » حمله انتحاری به مسجد شیعیان در کابل

حمله انتحاری به مسجد شیعیان در کابل

حمله انتحاری به مسجد شیعیان در کابل
 
این حمله علیه نمازگزاران شیعه در مسجد امام زمان، یکی از مساجد بزرگ این اقلیت مذهبی در کابل پایتخت افغانستان صورت گرفت.

کیهان نوین: مقامات افغانستان اعلام کردند که حمله انتحاری روز جمعه در مسجد شیعیان به نام «امام زمان» دست کم بیست کشته برجای گذاشت.

بنا به گزارشات اولیه یک بمبگذار انتحاری خود را منفجر کرد، در حالیکه تعدادی با اسلحه وارد مسجد شدند. این حمله بیش از ۴۰ مجروح بر جای گذاشت.

مقام های افغانستان می گویند در این حمله دو مامور پلیس که مسئول امنیت مسجد بودند، کشته شدند.

ساعتی بعد از این حمله، گروه داعش مسوولیت این حمله مرگبار را بر عهده گرفت. پیشتر داعش به مساجد دیگر شیعیان از جمله در کابل و هرات نیز حمله کرده بود.

این حمله کمتر از یک هفته پس از سخنرانی پرزیدنت دونالد ترامپ و اعلام راهبرد جدید آمریکا در افغانستان و جنوب آسیا صورت گرفت. آقای ترامپ تاکید کرده بود که جنگ شانزده ساله افغانستان را با پیروزی پایان خواهد داد.

 

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

من آزادی میخواستم!!! من آزادی را با عشق میخواستم... انها با اسارت تحویلم دادند!!! من زیستن را با آزادی میخواستم... ان ها به خفت دچارم کردند!!! من نانوشته ها دیدم و نادیده ها خواندم وقتی که گناه ابزار بود و قانون بهانه وقتی رهایی جرم محسوب می شد و طلبش هنجار جامعه من زندان را چشیده ام! من طعم تلخ اسارت را با خون دل خورده ام...؛ زندان... عشق... آزادی ... و آزادی ... چه بی مهابا پر‌ کشیدی از سرزمینم...

تعداد نوشته ها : 1901

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا