توقف فروش ارز به مسافران خارج از کشور Reviewed by Momizat on . طبق این گزارش بانک مرکزی ایران اعلام کرد بر اساس دستورالعمل جدید، از امروز بیستم شهریور، پرداخت ارز مسافرتی دولتی به مسافران خارج از کشور قطع می‌شود. کیهان نوین طبق این گزارش بانک مرکزی ایران اعلام کرد بر اساس دستورالعمل جدید، از امروز بیستم شهریور، پرداخت ارز مسافرتی دولتی به مسافران خارج از کشور قطع می‌شود. کیهان نوین Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آخرین اخبار » توقف فروش ارز به مسافران خارج از کشور

توقف فروش ارز به مسافران خارج از کشور

توقف فروش ارز به مسافران خارج از کشور
 
طبق این گزارش بانک مرکزی ایران اعلام کرد بر اساس دستورالعمل جدید، از امروز بیستم شهریور، پرداخت ارز مسافرتی دولتی به مسافران خارج از کشور قطع می‌شود.

کیهان نوین: براساس مجموعه مقررات ارزی، مسافران برای سفرهای خارج از کشور می‌توانستند ارز دولتی دریافت کنند که با تصمیم بانک مرکزی ایران برای بازنگری مقررات ارزی، از این پس ارز دولتی به مسافران پرداخت نخواهد شد.

بر پایه مقررات بانک مرکزی ایران، برای سفرهای خارجی تا سقف ۳۰۰ دلار و برای سفر به شهرهای زیارتی تا سقف ۲۰۰ دلار ارز دولتی با ارائه گذرنامه و بلیط مسافرتی اختصاص یافته بود.

بانک مرکزی ایران اتخاذ این تصمیم را بدلایلی همچون “صرفه‌جویی ارزی” و حرکت به سوی یکسان‌سازی نرخ ارز عنوان نموده است.

بانک مرکزی ایران اعلام کرده است دستور حذف ارز مسافرتی از روز بیستم شهریور ماه به اجرا در می‌آید اما تامین ارز برای زائران اربعین به عراق بطور استثنا برای سال جاری انجام خواهد شد.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

پرواز از استبداد

تعداد نوشته ها : 5536

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا