تهدیدشدن تلویحی مقامات جمهوری اسلامی و سوریه ازسوی وزیر دفاع اسرائیل Reviewed by Momizat on . لیبرمن وزیر دفاع اسرائیل بعد از حمله موشکی سپاه به طور تلویحی مقامات جمهوری اسلامی و سوریه را تهدید کرد و اعلام کرد که  این کشور اجازه نمی‌دهد امنیت شهروندانش ب لیبرمن وزیر دفاع اسرائیل بعد از حمله موشکی سپاه به طور تلویحی مقامات جمهوری اسلامی و سوریه را تهدید کرد و اعلام کرد که  این کشور اجازه نمی‌دهد امنیت شهروندانش ب Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آخرین اخبار » تهدیدشدن تلویحی مقامات جمهوری اسلامی و سوریه ازسوی وزیر دفاع اسرائیل

تهدیدشدن تلویحی مقامات جمهوری اسلامی و سوریه ازسوی وزیر دفاع اسرائیل

تهدیدشدن تلویحی مقامات جمهوری اسلامی و سوریه ازسوی وزیر دفاع اسرائیل
 
لیبرمن وزیر دفاع اسرائیل بعد از حمله موشکی سپاه به طور تلویحی مقامات جمهوری اسلامی و سوریه را تهدید کرد و اعلام کرد که  این کشور اجازه نمی‌دهد امنیت شهروندانش به خطر بیفتد. این سخنان اندکی پس از بمباران هوایی یک مرکز نظامی در سوریه ابراز شده است. کیهان نوین: بامداد دیروز پنچ‌شنبه ۱۶ شهریور پایگاهی در شهر مصیاف استان حماء که ظاهرا متعلق به صنایع نظامی ارتش سوریه است هدف بمباران هوایی قرار گرفت. دمشق مسئول این حمله را اسرائیل می‌داند و به همین دلیل از این کشور به سازمان ملل متحد شکایت کرده است.

اسرائیل به طور معمول مسئولیت چنین عملیاتی را بر عهده نمی‌گیرد اما شواهدی، از جمله اظهارات برخی از مقام‌های اسرائیلی و گزارش‌های رسانه‌ای، دست داشتن این کشور در حمله به پایگاه نظامی سوریه را تائید می‌کند.
آویگدور لیبرمن وزیر دفاع اسرائیل اندکی پس از این حمله به طور تلویحی به جمهوری اسلامی و سوریه هشدار داد: ما مصمم هستیم که دشمنان خود را از هر اقدامی که امنیت شهروندان اسرائیلی را خدشه‌دار کند بازداریم.

به گزارش رسانه‌های اسرائیلی لیبرمن تاکید کرده که تل‌آویو برای جلوگیری از ایجاد یک “دالان شیعی میان تهران و دمشق” به هر اقدامی دست خواهد زد. او می‌گوید اسرائیل قصد ماجراجویی نظامی در سوریه را ندارد اما مصمم است جلوی “تهدید دشمن” را بگیرد.

اسرائیل  جمهوری اسلامی را متهم می‌کند که یکی از انگیزه‌هایش برای ایجاد این “دالان” رساندن تجهیزات نظامی برای شبه‌نظامیان شیعه‌ی حزب‌الله لبنان است. تامین مالی و تجهیز نیروهای حزب‌الله موضوعی است که مسئولان ایران و رهبر این گروه افراطی، حسن نصرالله بارها به آن اعتراف کرده‌اند.

ژنرال عاموس یادلین رئیس پیشین سازمان اطلاعات ارتش اسرائیل، در اظهاراتی که می‌تواند تائید دخالت این کشور در حمله هوایی روز گذشته به پایگاه نظامی سوریه باشد، گفته است که در این پایگاه “سلاح شیمایی و بمب‌های بشکه‌ای” تولید می‌شده که برای کشتار هزاران غیرنظامی سوری به کار برده شده‌اند.

رئوون ریولین رئیس‌جمهور اسرائیل که روز پنج‌شنبه برای دیدار و مذاکره با صدراعظم آلمان آنگلا مرکل وارد برلین شد جمهوری اسلامی را “تهدیدی مستقیم” برای اسرائیل خواند و تهران را متهم کرد که در پی تقویت نفوذ خود در منطقه و ادامه‌ی تجهیز نیروهای حزب‌الله است.

ریولین می‌گوید جمهوری اسلامی می‌تواند تمام منطقه را به آتش بکشد و اسرائیل خود را متعهد می‌داند که به اقدامات این کشور پاسخ دهد.

رئیس جمهور اسرائیل چند روز پیش در ملاقات با دن کواتز، رئیس اطلاعات ملی ایالات‌ متحده نسبت به اشتیاق اروپایی‌ها برای گسترش روابط سیاسی و اقتصادی با تهران ابراز نگرانی کرد و ایران را یک “تهدید جدی نه برای منطقه بلکه برای جهان” خواند.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

پرواز از استبداد

تعداد نوشته ها : 5536

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا